KTE: a hatból hat majd Footgolf – képek

A vezetőedző leiskolázta játékosait.

A Közép-csoportban 11. helyezett Kecskemét már a hetedik felkészülési meccsét vívta a tavaszra felkészülendő, legutóbb az ESMTK volt Gombos Zsolt tanítványainak az ellenfele.

A Keleti-csoport egyik élcsapata ellen kifejezetten jó iramú meccset játszott a Kecskemét, amit végül Tóth Dániel tizenegyesével 1-0-ra nyertek a lilák, ez a győzelem már zsinórban a hatodik sikert jelentette a KTE-nek a téli felkészülési időszakban.

A mérkőzés elején a vendégek letámadással próbáltak zavart okozni a kecskeméti védekezésben, de a presszingre jól reagált a hazai csapat, helyzetek nem igazán alakultak ki, az első 30 percben kiegyenlített játék folyt a pályán.

Az idő haladtával egyre inkább kezdte átvenni a mérkőzés irányítását a hazai csapat, jól járatta a labdát, és a 28. percben Polyák beadása után Hegedűs fejelte fölé, majd pár perccel később Tóth beadása után, Károly próbálkozott, de a vendég kapus gond nélkül hárított. A 34. percben a fővárosi klub labdavesztése után vezetett gyors kontrát a KTE, melynek végén az igen agilisan játszó Hegedűst buktatták a tizenhatoson belül. A jogos tizenegyest Tóth magabiztosan értékesítette, megszerezte a vezetést a "Kecsó" (1-0).

A félidő legvégén a hazaiak közel voltak, hogy megduplázzák előnyüket, Károly előbb szabadrúgásból, majd akcióból is próbálkozott, kísérletei nem sokkal ugyan, de elkerülték a kaput.

A második 45 percben is maradt a kecskeméti dominancia, az 50. percben Hegedűs centerezett, de Tóth próbálkozása kimaradt.

Az 52. minutumban az ESMTK is veszélyeztetett Boda révén, de a hazai kapus, Mészárosnak végül nem kellett játékba avatkoznia. Az edzőmeccs hajrájában Babolek és Hegedűs is eldönthette volna a még nyitott kérdéseket, és szerezhette volna meg a második hazai találatot, de előbbit beérték ziccerében, utóbbi lövését az ESMTK kapusa hárította, így 1-0-ás kecskeméti győzelemmel ért véget a tesztmeccs.

A KTE HUFBAU legközelebb a békési megye első osztályában szereplő Szarvast fogadja, szintén a Széktói műfüves pályáján.

KTE HUFBAU – ESMTK 1-0 (1-0)

KTE: Kunsági – Grünvald, Peres, Szalai G., Urbán, Vágó, Károly, Tóth, Polyák, Asztalos, Babolek.

Csere: Mészáros, Hegedűs, Fehér, Hirman, Daróczi, Szalai J., Tamaskó

Gólszerző: Tóth

Gombos Zsolt (KTE HUFBAU):

„Úgy gondolom, hogy elérte a célját a mérkőzés. Egy kicsit ébren is tart minket, mert egy olyan csapattal találkoztunk, mely rendkívül agresszív volt. Nagyon jó labdarúgók alkotják az ESMTK-t, van elképzelésük a játékról, így abszolút pozitívan szolgálta a felkészülésünket ez a meccs. Most egy olyan szakaszban vagyunk a hatodik héten, amikor fáradtabbak a játékosok, ez látszódott is, főleg a pontatlan játékban. Az első félidőben könnyű labdavesztéseink voltak, illetve volt az ellenfélnek egy 15 perces magas presszingje, amitől egy kicsit szenvedtünk.
Ennek is örülök, mert tapasztalataim szerint az NB III. Közép-csoportjában kevés ilyen bátor, fent védekező csapat van. Ezt is meg kell ennek ellenére tapasztalni, mert ha találkozunk mondjuk egy Péccsel, akkor ők is ezt fogják játszani. Tudtuk viszont, hogy ezt nem lehet 90 percig csinálni, 15 perc után átvettük az irányítást, helyzeteket dolgoztunk ki, gólt szereztünk.

A második félidőben ugyanezen események ismétlődtek meg, de már nem olyan intenzitással tudta megnyomni ellenfelünk sem az elejét. Én azt gondolom, hogy megérdemelten nyertünk, sokat dolgoztak a srácok. A hibák benne voltak a játékban, de minél közelebb leszünk a rajthoz, ez jobban le fog tisztulni. Nagyon fontos az, hogy sokadik meccsünkön nem kaptunk gólt, ebből erőt kell meríteni, illetve így tovább haladni." – értékelte klubja honlapjának a vezetőedző.

A rengeteg felkészülési meccs és edzés monotonitását a kecskeméti szakmai stáb csapatösszetartásokkal próbálta megtörni, a klub játékosai lazításképpen Footgolfban mérték össze erejüket.

A keret tagjai 18 szakaszból álló pályán adtak tanúbizonyságot technikai tudásukról: a legjobb eredménnyel Károly Bálint zárt, aki 71 kísérletből juttatta a labdát a kijelölt lyukakba, második helyen Mészáros Dávid, Vágó Levente, valamint a lábgolfot szintén kipróbáló vezetőedző, Gombos Zsolt futott be 75-75 próbálkozással, míg Tamaskó Ádám 76-os mutatóval tudott odaférni a legjobbak közé.

A jól sikerült csapatépítő program közös ebéddel, majd fürdőzéssel zárult.

A KTE-HUFBAU az NB III Közép-csoportjának 11. helyén várja a tavaszi rajtot. A gárda mérlege 17 mérkőzésen után 5 győzelem, 4 döntetlen és 8 vereség, és a március 8-ai nyitófordulóban a dobogó legalsó fokán telelő Monorhoz látogat majd Gombos vezetőedző együttese.