Magyarország – Beszámoló az NB III 27. fordulójának mérkőzéseiről.
Az NB III 27. fordulójában, a keleti csoportban a Salgótarján Lukács Raymond Barna góljával győzte le a Putnokot, a Rákosmente hazai pályán szenvedett vereséget a Hajdúböszörménytől. Hazai oldalon Bárányos Zsolt volt eredményes, azonban a vendégek "Nagy" gólokkal nyertek ugyanis az első félidőben Nagy Máté, míg a másodikban Nagy Péter villant. A Hatvan-Tállya meccsen nem született gól, míg a Nyírbátor Hornyák Marcell góljával győzött a REAC ellen.
A közép csoportban a PMFC Szekszárdon aratott győzelmet. Havasi Dániel révén a hazaiak szereztek vezetést az első félidő 4. percében, azonban a 22. percben Károly Bálint egyenlített, majd a második félidő elején Fellai József góljával fordított a Pécs. A második Szigetszentmiklós Rodenbücher István, Májer Gergő és Varga Bence góljaival már az első félidőben eldöntötte a Dabas-Gyón elleni idegenbeli meccset. A komló hazai pályán kapott ki a Dunaharasztitól, míg a Gyula Sipos Krisztián góljával gyűrte le a Dabast.
A nyugati csoportban az éllovas ETO FC Győr kétgólos győzelmet aratott a sereghajtó Komárom otthonában. A zöld-fehérek góljait a csereként beálló Rácz Ferenc, és szintén a kispadról beszálló, kézsérülése után visszatérő Kabát Péter szerezték. A második helyen álló Érdi VSE a Csorna elleni idegenbeli rangadón szenvedett 2-1-es vereséget, így már 5 pont a hátránya az ETO mögött. A Hévíz 2-1-re legyőzte az Andráshidát, míg a III. kerületi TVE továbbra is gödörben van, ezúttal Óbudán szenvedett 2-1-es vereséget a Csepeltől. A kék-fehérek gólját Kenesei Krisztián szerezte tizenegyesből.
Artner Tamás csapata a Honvéd ellen győzött, botlott a keleti éllovas
Beszámoló az NB III 27. fordulójának mérkőzéseiről.
NB III, 27. forduló
Keleti csoport
Péntek
KBSC FC – MTK BUDAPEST II 1-1
Szombat
STC SALGÓTARJÁN – PUTNOK FC 0-0
RÁKOSMENTE KSK – HAJDÚBÖSZÖRMÉNYI TE 1-2
FC HATVAN – TÁLLYA KSE 2-1
NYÍRBÁTORI FC – REAC 1-0
Vasárnap
11:00: DVTK II – TERMÁLFÜRDŐ TISZAÚJVÁROS
11:00: ÚJPEST FC II – JÁSZBERÉNYI FC
16:30: BKV ELŐRE SC – ESMTK
16:30: MONORI SE – DVSC-DEAC II
A keleti csoport tabellája
NB III Keleti csoport 2016/2017
Közép csoport
Péntek
SZENTLŐRINC SE – PÉNZÜGYŐR SE 0-3
Szombat
DABAS-GYÓN FC – SZIGETSZENTMIKLÓS 1-3
SPORT 36 KOMLÓI BÁNYÁSZ – DUNAHARASZTI MTK 1-2
VÁRFÜRDŐ-GYULAI TERMÁL FC – FC DABAS 1-0
SZEKSZÁRDI UFC – PMFC 1-2
DUNAÚJVÁROS – MÉHKERÉKI SE 4-0
Vasárnap
11:00: FERENCVÁROSI TC II. – HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI FC
16:30: BUDAFOKI MTE – BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE II.
16:30: MÓRAHALOM VSE – PAKSI FC II.
A közép csoport tabellája
NB III Közép csoport 2016/2017
Nyugati csoport
Péntek
BUDAPEST HONVÉD-MFA II. – KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 2-3
Szombat
KOMÁROM VSE – ETO FC GYŐR 0-2
CSORNAI SE – ÉRDI VSE 2-1
HÉVÍZ SK – TARR ANDRÁSHIDA SC 2-1
III. KER. TVE – CSEPEL FC 1-2
DIÓSD – FC AJKA 1-4
Vasárnap
11:00: VIDEOTON FC II. – SÁRVÁR FC
11:00: PUSKÁS AKADÉMIA FC II. – GYIRMÓT FC GYŐR II.
A nyugati csoport tabellája
NB III Nyugati csoport 2016/2017