Idegenben is győzelemmel mutatkozott be a Rákóczi

Kaposvár – Házi szerint jól játszottak, megérdemelten hozták el a pontokat Sárvárról.

A Sárvár otthonába látogatott a Kaposvár az NB III Nyugati csoportjának második fordulójában. A Rákóczi már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, és végül 3–1-es győzelmet aratott.

A gólok története a kaposvári klub honlapjának tudósítása alapján:

A 16. percben Müllerlei labdaszerzése után Nagy Krisztián passzát Hujber váltotta gólra (0–1).

A 32. percben, egy szabadrúgást követően Nagy Krisztián csavart a kapu jobb alsó sarkába (0–2).

A  60. percben szépítettek a házigazdák Rajos jóvoltából (1-2).

A mérkőzés utolsó perce hozott újabb találatot: Hadaró szöglete után Havas fejelt a kapuba (1-3).

Edzői értékelés:

Házi László: – Gratulálok a csapatnak, örülök, hogy idegenben is győzelemmel mutatkoztunk be. Az eltervezett taktika bejött: letámadtuk az ellenfelünket a saját térfelén, ők pedig csak felívelt labdákkal próbálkoztak, amiket szinte minden esetben hatástalanítani tudtunk. Jókor szereztük a góljainkat, a sárváriaknak nem volt esélyük arra, hogy fordítsanak. Koncentráltan jól játszottunk, és megérdemelten hoztuk el a három pontot. A folytatásban két hazai bajnoki következik, ha minden igaz, mindkettő még a stadionban, és szeretnénk a továbbiakban is eredményesen szerepelni. – Értékelt a vezetőedző a Kaposvár hivatalos honlapjának.