Harc az éremért: elszomorítaná korábbi csapatát a csatár

Újabb komoly skalpot gyűjthetnek.

Rangadót rendeznek az NB III Keleti csoportjában a hétvégén, hiszen a negyedik helyen álló Füzesgyarmat a harmadik pozíciót birtokló ESMTK csapatát látja vendégül. A hazai csapat néhány hete a Szolnokot tömte ki saját szurkolói előtt (5-1), ez a meccs mindenképpen óvatosságra intheti a fővárosiakat. A füzesgyarmati futballisták közül Pölöskei Péter különleges érzésekkel készülhet az ütközetre, hiszen az előző szezonban még az ESMTK-t erősítette.

Pölöskei többek között felelevenítette a két csapat őszi meccsét is, amit az ESMTK 1-0-ra tudott megnyerni. Pölöskeinek a vereség mellett azért is rossz emlékei lehetnek arról a mérkőzésről, mert komoly gólszerzési lehetőség adódott előtte, de óriásit mentett az egyik ESMTK-játékos.

"Az erzsébeti meccset az első félidő végén született gól döntötte el a házigazdák javára. Addig teljesen kiegyenlített volt a mérkőzés, a hazaiaknak elég volt egy pár pillanatnyi kihagyásunk, amit kihasználva egy jobb oldali beadást zártak pontos fejessel. Szünet után próbáltunk támadni, mert mennünk kellet az eredmény után. A „Liza” szerzett azonban újabb gólt, amit a játékvezető nem adott meg. Ezután voltak lehetőségek pro- és kontra, de az eredmény nem változott. Az utolsó pillanatban éppen előttem adódott egyenlítési lehetőség, amikor átfejeltem a kapust, de a gólvonalról egy védőnek sikerült kistukkolnia a labdát. Az erzsébetiek erejét az adja, hogy csapatként nagyon erősek, emellett azonban vannak kifejezetten jó képességű játékosaik is. Szervezetten védekeznek és mesterien játsszák a kontrákat. Minket az vezethet sikerre, ha az utóbbi hetekben nyújtott saját játékunkat tudjuk érvényre juttatni, és kihasználjuk a kínálkozó lehetőségeinket. Az már csak hab lenne a tortán, ha éppen az én gólommal jönne mindez össze. Ezen a kilencven percen kívül sok győztes meccset kívánok egykori csapatomnak és társaimnak!" – fogalmazott a csatár.