Felcsút: brazil dupla húzta ki majdnem teljesen Bozsik Péterék méregfogát – VIDEÓ, REAKCIÓ

Az viszont majdnem teljesen visszanőtt.

A Puskás Akadémia NB III-as csapata szombaton 3–2-re verte a Bozsik Péter vezette Komárom VSE-t – jelentette a felcsúti klub honlapja.

Az első félidőben már 3–0-ra vezetttek a felcsútiak Corbu Marius góljával és Weslen Júnior duplájával. A brazil játékos második találatát tizenegyesből szerezte, miután őt állították meg szabálytalanul a tizenhatoson belül. A térfélcsere után Artem Nahirnij öngóljával és a csereként beállt Eszlátyi István találatával 3–2-re feljöttek a vendégek, de egyenlíteni nem tudtak.

NB III Nyugati csoport, 18. forduló
PAFC II – Komárom VSE 3–2 (3–0)
PAFC II: Kiss Á. – Radics, Mayer, Fodor M., Nahirnij (Hosszú, 75.) – Ominger – Latifi, Magasföldi – Tamás N. (Nagy Z., 82.), Weslen Júnior – Corbu (Kalmár, 82.)
Komárom: Rigó – Vincze V. (Horváth D., 81.), Hajba (Eszlátyi, 62.), Musitz, Módi – Végh B., Göblyös, Bán – Horváth R., Tóth P., Simigla
G.: Corbu (14.), Weslen Júnior (39., 45+1. – másodikat tizenegyesből), ill. Nahirnij (48. – öngól), Eszlátyi (87.)
Sárga lap: Tamás N. (32.), Radics (37.), Nagy Á. (43. – vezetőedző), Weslen Júnior (52.), Kiss Á. (71.), ill. Tóth P. (21.), Simigla (52.), Végh B. (57.)

Nagy Ádám vezetőedző: "Összességében azt mondhatom, hogy uraltuk a mérkőzést. Az első félidőben minden úgy történt, ahogy elterveztük, kihúztuk az ellenfél méregfogát, jól zártuk a területeket. A játékunk felszabadult volt, egyéni villanásokkal nagy előnyre tettünk szert. A második félidő elején is mi szereztünk gólt, sajnos azonban a mi kapunkba, ezzel visszahoztuk a Komáromot a meccsbe. 3-1-nél is lezárhattuk volna a találkozót, akár kétszer is, de nem sikerült. Az ellenfél meddő mezőnyfölényt alakított ki, különösebb helyzet nélkül, de az utolsó perceket sikerült izgalmassá tennünk a második bekapott gól miatt. Ezzel együtt régóta várt, teljesen megérdemelt győzelmet arattunk."

A KOMÁROM BESZÁMOLÓJA:

Pont nélkül azonban emelt fővel távoztunk a Puskás otthonából.

Csapatunk érdekes hetet tudhatott maga mögött a mérkőzés előtt. MLSZ szabályozások, leállás, újra kezdés, sérülések. Ennek ellenére szombat délelőtt 11 órától lépett pályára a KVSE csapata Felcsúton. A hazaiak nem kevesebb mint 6 visszajátszóval a kezdőben léptek pályára.

Az első félidőben a 14. percben szereztek vezetést a hazaiak Dumitru megpattanó góljával. Érdekesség képpen a találat előtt a játékvezető a vendég játékost elküldte a labda elől majd sípszó hiányában gyorsan elvégezték a pontrúgást amely után a gól született. A 28. percben Faustino De Melo kapott egy indítást majd egy csel után lőtt a kapunkba. A félidő végén Faustino növelte büntetőből 3-ra a hazaiak előnyét.

A második játékrészben a KVSE gyorsan szépített Bán passzába Artem rosszul ért bele és a saját kapujába talált. Mezőny fölényben játszott csapatunk ami a 87. percben Eszlátyi révén gólra érett. Izgalmas utolsó percek alakultak ki. A mérkőzés legvégén Eszlátyit hátulról meglökték a 16-os sarkánál azonban a sípszó elmaradt így maradt a 3:2.

A Puskás Akadémia 15., a Komárom 6. helyezett a tabellán.