Brutális 8-1 a listavezetőtől: értékeltek az edzők

Közrejátszott a tartalékos felállás is.

A MOSONMAGYARÓVÁR JELENTÉSE:

"A legutóbbi kilenc mérkőzését egyaránt megnyerő Credobus Mosonmagyaróvár a hét meccs óta nyeretlen Balatonfüred otthonában lépett pályára.

Nem sokkal a kezdés után, a 9. percben a hazaiak jutottak büntetőhöz, amelyet Szabó Bence értékesített. 1-0. Ezt követően aztán beindult a mosonmagyaróvári gólgyártás. A 33. percben egy oldalról elvégzett szabadrúgás után Boros lőtt kapura, amelyet végül Végh Bence kotort be. 1-1. Öt perccel később Nagy Kevin tört be, akit már csak buktatni tudtak a tizenhatoson belül, amelyért járt a büntető. A tizenegyest Debreceni értékesítette. 1-2. A 42. percben Jasarevic tört be a tizenhatoson belülre és gyönyörű gólt lőtt a hosszú felső sarokba.  1-3. Két perccel később Tóth – Szalka – Nagy összjáték után utóbbi centerezett a középen érkező Boros elé, aki öt méterről bombázott a kapuba. 1-4.

Az 58. percben Végh Bence tört be a védők mögé, majd Szalkához passzol, aki a kapust is kicselezve gurított a hálóba. 1-5. Két perccel később egy jobb oldali szöglet után Czingráber nagy erővel a kapuba fejelt. 1-6. A 78. percben egy kapu előtti kavarodásra Szalka reagált a leggyorsabban és gólt szerzett. 1-7.  A 85. percben egy jobb oldali szöglet után a labdát Debreceni csúsztatta a kapuba. 1-8.

Nyolc gólt lőve kiütéses sikert ért el a Mosonmagyaróvár Balatonfüreden, így elégedetten térhet haza az év utolsó idegenbeli bajnokijáról. A Credobus Mosonmagyaróvár a következő fordulóban az Andráshidát fogadja.

Balatonfüredi FC – Credobus Mosonmagyaróvár 1-8 (1-4)

Balatonfüred, 100 néző. V.: Muhari

Balatonfüredi FC: Erdélyi – Takács B., Imre (Miskei, 46.) , Csikós, Szalai P., Markó, Róth (Leidl, 61.), Tetézi, Pécseli, Bartha, Szabó B. (Borgulya, 55.). Vezetőedző: Borgulya István
Credobus Mosonmagyaróvár: Heinrich – Czingráber, Debreceni, Bohner (Simita, 46.), Jasarevic  (Bokor, 56.), Tóth L. (Tóth M., 69.), Végh B., Nagy K. (Horváth K., 69.), Illés, Szalka, Boros G. (Nagy Z., 69.). Vezetőedző: Varga László

Gsz.: Szabó B. (9. – büntetőből), ill. Végh (33.), Debreceni (37., 85. – első büntetőből), Jasarevic (42.), Boros (44.), Szalka (58., 78.), Czingráber (60.)

Varga László: Az év utolsó idegenbeli bajnokiját profi módon hozták a fiúk, elégedett vagyok."

Borgulya István, a hazaiak vezetőedzője így értékelt a veol.hu-nak: "Tartalékosan képtelenek voltunk felvenni a versenyt a mezőny legjobb csapatával."

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 50.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)