Bosszúság és fontos tanulság: csúcsrangadót játszott az FTC – REAKCIÓ

Dicsérte is csapatát Máté Csaba.

Az NB III Közép csoportjában csúcsrangadót rendeztek a hétvégén: a listavezető Iváncsa a Ferencváros második csapatát látta vendégül. Az első félidőben nem láthattak gólt a nézők, aztán a második játékrész elején Gera Zalán egy kontratámadás végén szerezte meg a Fradinak a vezetést. Az iváncsai honlap tudósítása szerint Gera egyébként lesről indult. Sokáig úgy tűnt, hogy a fővárosiak megszerzik a három pontot, de a 89. percben Suszter egy szöglet után egyenlíteni tudott.

A GÓLOK TÖRTÉNETE AZ IVÁNCSAI HONLAP BESZÁMOLÓJA ALAPJÁN:

51. perc: Fekecs baloldali beadásáról maradt le centikkel Domokos a kapu torkában, da a hosszúról még vissza tudtuk kanalazni, erre Gera érkezett, de 7 méteres lövését Szécsi hatalmas bravúrral hárította, és ez lett a vesztünk! A kontrát néhány húzásból szépen játszották végig a vendégek, és a végén a ferencvárosi Gera révén megszerezték a vezetést. (0:1) Apró szépséghiba, hogy videózás után kiderült, a vendégek játékosa 1 méteres lesről indult…

89. perc: A szögletet Cseszneki végezte el, gyönyörűen tálalt Aradi fejére, akinek bólintásánál Szécsi a nap védését mutatta be, de a kipattanó Suszter elé került, és fiatal támadónk 2 méterről nem hibázott. (1:1)

A lefújás után vegyes érzések kavarogtak Máté Csabában.

"Az iváncsaiak igazolták, hogy nem véletlenül vezetik veretlenül a bajnokságot, a mérkőzésnek voltak időszakai, amikor bizony ránk tudták erőltetni az akaratukat. Bosszantó, hogy az utolsó percben egy szöglet után, egy lepattanó labdát követően egyenlítettek a hazaiak, de ha reálisan értékeljük a mérkőzést, a helyzetek alapján abszolút rászolgált az egyik pontra az Iváncsa. Kár, hogy így alakult, de el kell ismernünk, hogy a levegőben lógott a hazai gól, a végére kissé elfáradtunk, beszorultunk.  Fontos tanulság, hogy a párharcokat a jövőben hatékonyabban kell megvívnunk, az ellenfél játékosai vasárnap többször is túl könnyen játszottak át bennünket, ezen mindenképp javítanunk kell. Ugyanakkor a csapatom dicséretet is érdemel, hiszen ígéretes kontrákat vezettünk, összességében pedig eddig jól állunk a tabellán. Alig hat hét alatt lejátszottunk 10 fordulót úgy, hogy közben többen is az első csapattal edzettek, ez próbára tette a csapatot" – idézi a fradi.hu az FTC második csapatának a trénerét.

Az iváncsai csapat 10 fordulót követően vezeti a táblázatot, a Fradi a harmadik helyről várhatja a folytatást.

Iváncsa KSE–FTC II 1-1 (0-0)
Iváncsa, Iváncsa sportpálya. Játékvezető: Takács Tamás
Iváncsa: Prokop – Madarász, Aradi, Varga, Fekecs – Pribék, Domokos, Gera (Suszter 75.perc) – Tóth, Hujber (Balogh 60.perc), Cseszneki.
FTC: Szécsi – Orosz, Molnár, Csontos, Arday, – Csonka, Leandro, Pócsik (Redzic, 81.), Katona (Hajdú, 57.), Szabó Levente (Ammar Ramadan, 46.) – Gera. Vezetőedző: Máté Csaba.
Gólszerző: Suszter (89.), illetve Gera (51.).