A Vidi a próbajátékos góljával győzte le NB II-es ellenfelét

Székesfehérvár – Disztl László együttese megnyerte első nyári felkészülési mérkőzését.

Szombat délelőtt lejátszotta a Vidi II az első nyári felkészülési mérkőzését. A székesfehérváriak ellenfele az NB II-es Csákvár volt, melynek kezdőcsapatában két olyan labdarúgó is felbukkant (Kiprich Dávid és Dominique Vallejos), akik legutóbb épp a Vidi II-ben szerepeltek – írja a klub hivatalos honlapja

Disztl László együttesében több próbajátékos is lehetőséget kapott a bizonyításra. A Vidi II jól futballozott, Paudits Patrik több alkalommal is nagy helyzetbe került, a 26. percben például csupán néhány centi hiányzott ahhoz, hogy 14 méteres, jobb külsős lökete a csákvári kapuban kössön ki. A játékrész vége felé aztán a Csákvár előtt is adódott gólszerzési lehetőség, de Oldal Tibor ziccerénél nagyszerű védést mutatott be Zelizi Patrik, akit néhány perccel később a kapufa segített ki.

A második félidőben a játék képe nem sokat változott, a Vidi fiatal csapata nagyon agilisan futballozott, mezőnyfölénye pedig a 65. percben góllá érett. Egy szabadrúgást követően a labda a 16-oson belül Heé Viktor elé került, a próbajátékos pedig az ötös sarkáról higgadtan lőtt a kapuba (1-0).

Mint később kiderült, ez volt a győztes gól, a hátralévő időben már egyik kapu előtt sem alakult ki gólhelyzet, így a Vidi II első nyári felkészülési mérkőzését 1-0-ra megnyerte. Folytatás egy hét múlva szombaton, a szintén NB II-es Mosonmagyaróvár otthonában.

"Két hete kezdtük el a felkészülést, és megmondom őszintén, a mai mérkőzésen többet kaptam vissza a csapattól, játékban és eredményességben is, mint amire számítottam. A próbajátékosok teljesítményével is elégedett vagyok, várhatóan jövő héten eldől a sorsuk. Van néhány labdarúgó, akinek a leigazolása mindenképp erősítést jelentene számunkra." – nyilatkozta Disztl László a mérkőzés után.