A vártnál könnyebben győzött az ETO Csornán

Csorna – Bekő Balázs és Urbán Flórián értékelt a meccs után.

Az NB III-as bajnokság 15. fordulójában a harmadik helyen álló ETO Csornára látogatott, ahol hazai csapat kispadján Urbán Flórián debütált vezetőedzőként.

Az eto.hu beszámolójából kiderült, hogy nehéz talajú eső áztatta pályán kezdődött a megyei rangadó, a Győr birtokolta többet a labdát, a Csorna főleg Serfőző szélen mutatott iramos elfutásaival veszélyeztetett, de a beadásokra visszaért az ETO védelme, vagy pontatlanok voltak. A 12. percben Zamosny előtt adódott az első komolyabb vendég helyzet, de fordulásból Sánta kezébe lőtt.

Az ETO a 29. percben szerezte meg a vezetést: Magasföldi szabadrúgása a balalsó sarokban kötött ki (0-1). A mély talajú pályán nehezen alakult ki folyamatos minőségi játék, a küzdelem jellemezte a játékot. Szerencsére nem fordult rosszabbra az időjárás, a csapatok folytathatták a küzdelmet.

Az ETO jobban kezdte a második félidőt, a 48. percben kettőre növelte az előnyét. Kulcsár készülődött szabadrúgáshoz, majd lövés helyett előre gurított. A lepasszolt labdára Vadász érkezett nagy lendülettel és laposan kilőtte a bal alsó sarkot. (0-2). Nem kellett sokat várni a harmadik győri találatra, az 55. percben Kabát okosan Gyagya elé passzolt, aki takarásból a hálóba csavart (0-3). A gólpassz után nem sokkal később Kabát Péter is betalálhatott volna, de a nagy helyzetben a kapufát találta el.

Ezután a mezőnyben folyt a játék, sok a pontatlansággal játszott mindkét csapat a vizes pályán. A mérkőzést lezáró sípszóig nem született újabb találat. Az ETO FC Győr, a vártnál könnyebben győzte le a Csorna SE együttesét a 15. fordulóban.

Bekő Balázs (ETO FC Győr): – Iszonyat nehéz körülmények között maximálisan koncentráltan szép futballt játszottunk, úgy gondolom, teljes mértékben uraltuk a meccset és magabiztosan szereztük meg a 3 pontot.

Urbán Flórián (Csornai SE): – Játékban egyenrangú ellenfelei voltunk az ETO-nak, viszont olyan nagy egyéni hibákat vétettünk, melyet az ellenfél kíméletlenül kihasznált.

Csornai SE-ETO FC Győr 0-3 (0-1)

Csornai SE: Sánta – Nagy, Bognár, Császár, Füredi, Csikós, Dávid (Babics, 71.), Serfőző, Simon (Folmer, 46.), Weitner, Kelemen (Litrecsis, 60.)

ETO: Kunsági – Vadász, Gyagya, Kiliti, Kulcsár (Illés, 78.), Pongrácz (Szalai Á. 86.), Magasföldi (Rácz, 80.), Beliczky, Kabát, Zamostny

Gólszerzők: Magasföldi (29.), Vadász (48.), Gyagya (55.)