A Kecskemét legyűrte a bajnokot

Kecskemét – Négy gól, kiállítás, Ihos-dupla.

A Megye I. 20 fordulójában a KHTK-t fogadta a Kecskemét, és Némedi Norbert tanítványai kitűnő játékkal, végül 3-1-re verték a bajnokot.

Népes, jó 500-600 fős szurkolótábor előtt, méltó körítéssel rendezhették meg a rangadót, melyen már az első percektől érződött a hazai csapaton, hogy mindenképpen szeretnék megnyerni a meccset. A 30. percig nagyjából mezőnyjáték jellemezte találkozót, majd magasabb fokozatra kapcsoltak a csapatok, és megszületett az első gól is. Harnos nézett fel a jobboldalon, majd hajszálpontosan tekert a berobbanó Ihos elé, aki fejjel a kapu baloldalába bólintott, megszerezve ezzel a vezetést – számolt be a kecskemetilc.hu.

Szünet után próbált a KLC-nek rontani a bajnok, ám ekkor a kontrajátékukat villantották meg, már az 50. percben megduplázva előnyüket. Harnos indult el lendületesen, majd ismét Ihost ugratta ki, aki okos lövő csel után, ballal lőtt a rövidbe 11 méterről. 2-0 után már jóval élesebb lett mezőnyben is a játék, sokszor kellett elővennie a sárga lapot a játékvezetőnek, ám az eredmény szempontjából ez inkább a KLC-nek kedvezett, hiszen a KHTK nem jutott el minőségi befejezésekig ebben a szakaszban. Bartucz aztán begyűjtötte második sárga lapját is, ami után felcsillant a remény a vendégek előtt, ám kitűnő védekezéssel az emberhátrányt is ellensúlyozni tudták. Sőt, inkább kecskeméti helyzeteket jegyezhettünk fel, hiszen Tölgyesi passzából Nemesvári lőtt fölé ballal egy ziccert. A születésnapos támadó azonban méltóképpen tudott ünnepelni, a 75. percben ugyanis már nem hibázott Parti passzából, és okosan gurított a bal alsóba. A hajrában még egy Sudár kapufa és egy Palásti lövés borzolta a kedélyeket, a lefújás előtt nem sokkal pedig Katona szépített, ám összességében elmondható, hogy a Kecskeméti LC magabiztos játékkal verte a bajnokot, és továbbra is hibátlan tavasszal.