A csodagólt szerző játékost is méltatta Csank János – reakciók

Aczél Zoltán a második félidőt emelte ki.

A Vác szerdán 2-2-es döntetlent játszott a listavezető Kozármisleny otthonában az NB III Közép csoportjában. A váciak a 35. percben szerezték meg a vezetést, Tóth Milán a kezdőkörből talált be.

A 63. minutumban még nehezebb helyzetbe került az éllovas, hiszen megduplázta az előnyét Csank János csapata. A hátralévő időben a Kozármisleny eltüntette a hátrányát, végül a meccs 2-2-es remivel zárult.

Íme a váciak összefoglalója a meccsről:

"A vasárnapi, Hódmezővásárhely elleni (1–1) bajnoki után komoly erőpróba állt csapatunk előtt, hiszen a hétközi fordulóban a listavezető HR-Rent Kozármisleny otthonában léptünk pályára.

A találkozóra sok néző gyűlt össze, jó hangulatban kezdődött az összecsapás. Az első gólhelyzet a hazaiak előtt adódott, a 9. percben Szabó jobbról gurított középre, a labda Tóth Zoltánhoz került, aki nagy helyzetben a jobb alsó sarok mellé lőtt. Ezt követően Tóth Milán lapos lövését védte Somogyi. A 29. percben aztán nagy helyzet adódott előttünk is, Torda ugratta ki a védők között remek labdával Tóth Milánt, aki 12 méterről lőtt kapura, de Somogyi lábbal, bravúrral hárított. A 35. percben pedig eljött az év jelenete, az év gólja! Egy labdaszerzést követően a kezdőkör szélén álló Tóth Milánhoz került a labda, aki felnézett, meglátta, hogy Somogyi kint áll a kapujából, és szenzációs mozdulattal a félpályáról a hálóba emelt (0–1)!!! (A dologhoz hozzátartozik, hogy a szenzációs gól előtt a hazaiak szabálytalanságot reklamáltak, de a játékvezető nem állította meg a játékot.)

A szünet előtt mindkét oldalon adódtak újabb lehetőségek, előbb Vajda lőtt nem sokkal fölé, majd Tóth Zoltán éles szögből leadott lövése a jobb kapufán csattant. Végül egy gyors kontra során Zámbó passza után Tóth Milán lőhetett kapura, de Somogyi a helyén volt. Az első félidő után elmondhattuk, hogy megérdemelten vezetünk, szervezett, harcos játékunkkal megleptük az ellenfelet.

A szünet utáni játék egy mislenyi lesgóllal indult, majd az 55. percben Vajda szerzett labdát a tizenhatosunkon belül, lövését először becsúszva Mertse hárította, majd a kipattanót ismét kapura lőtte Vajda, ezt Nagy Zoltán tisztázta. A 62. percben pedig már két góllal vezettünk!  Tóth Milán lövése kipattant a kapusról, a labdát Nagy Zoltán szedte össze, az alapvonalról visszapasszolt, a rövidnél pedig érkezett Torda Patrik és nagy erővel a rövid felsőbe lőtt (0–2)!

Sajnos nem sokáig örülhettünk, mivel a Kozármisleny két perc leforgása alatt kiegyenlített. A 71. percben Vajda jobb oldali keresztlabdáját Gajág fejelte le Turinak, aki nagy erővel a bal sarokba lőtt (1–2). Egy perccel később Fazakas adta haza a labdát, amit kapusunk, Molnár László ki akart rúgni laposan a mezőnybe, de a rárontó Nagy Eriket találta el, és a hazai cserejátékosról a kapuba pattant a labda (2–2). A hajrában aztán fokozták a nyomást a mislenyiek, de szerencsénkre támadóik rendre rossz megoldást választottak, illetve nagyot harcolt a mi védelmünk is, így maradt a döntetlen.

A 2–2-es végeredmény igazságosnak mondható, hiszen ellentétes félidőket láthattunk, az első játékrész a miénk volt, a második a hazaiaké, de mindenképpen büszkék lehetünk erre a teljesítményre és a pontszerzésre, amelyet egy NB II-es színvonalú találkozón értünk el! A meccs pedig Tóth Milán csodálatos gólja miatt sokáig emlékezetes marad!"

A két mester így értékelt a lefújás után:

Aczél Zoltán: "Az első félidő miatt gratulálok a Vácnak, mert jól megszervezték a csapat játékát. Mi gyenge első félidőt produkáltunk, sem a labdaszerzésünk, sem a védekezésünk, sem a támadójátékunk nem „ült”. Fáradnak a játékosaim, nem véletlenül rotáltam, hogy egy kicsit frissebb labdarúgók játsszanak. Azt kell mondjam viszont, hogy amit a csapat a második félidőben nyújtott, azt még nézném! Mellénk álltak a szurkolók, egy percen belül egyenlítettünk és utána alsó hangon volt 8 ziccerünk, ahol rossz döntéseket hoztunk, passzt választottunk lövés helyett, meg is nyerhettük volna a meccset. Reális az iksz a két ellentétes félidő alapján. Megtartottuk a veretlenséget, ez egy pozitív dolog, továbbá a hozzáállásunk és a játékunk is helyenként az."

Csank János: "Nagyon örülünk az egy pontnak is, ez egy bravúrpont számunkra. Mondtam a csapatnak a meccs előtt, hogy ide férfimunkára lesz szükség, de játsszanak nyugodtan, nem elvárás, hogy pontot, pontokat szerezzenek. Az első félidőben a hazai csapat kicsit „vékonyabb” volt, mi szervezetten dolgoztunk és lőttünk egy bravúros gólt. Levezetéskor szoktunk üres kapura lőni távolról, Milán nagyon jól rúg és észrevette, hogy kint áll a kapus; majd a második gólunk is remek volt, de utána azért benyomtak minket a kapunk elé. Az első kapott gólunk előtt éreztem, hogy baj lesz, a második pedig sajnos előfordul, ki kellett volna „taccsra” rúgni a labdát. Nem hiszem, hogy sok csapat tud majd itt pontot, pontokat szerezni, annak ellenére, hogy mi megcsináltuk!"

A döntetlen ellenére a Kozármisleny magabiztosan vezeti a tabellát, előnye 13 pont a második Dunaújvárossal szemben. A váciak a 16. helyen állnak.

HR-Rent Kozármisleny–Vác FC 2–2 (0–1)
Kozármisleny, 400 néző. Vezette: Kubicsek M. (Jakab B., Kondákor T.)
Kozármisleny: Somogyi – Horváth D., Füredi (Gajág, a szünetben), Berdó – Kónya (Nagy E., 62.), Szabó D. (Turi, 62.), Kozics, Vajda (Tóth P., 83.), Kirchner – Tóth Z., Hampuk. Vezetőedző: Aczél Zoltán
Vác: Molnár L. – Stefán (Fazakas, 70.), Mertse, Kasza, Lukács K., Zámbó – Szunyog, Héjjas (Tölgyes, a szünetben), Nagy Z. – Tóth M. (Vén B., 88.), Torda (Purzsa, 88.). Szakmai igazgató: Csank János
Gólszerzők: Turi (71.), Nagy E. (72.), ill. Tóth M. (35.), Torda (63.)
Sárga lap: Füredi (22.), Gajág (61.), Nagy E. (79). ill. Zámbó (7.), Héjjas (26.), Tölgyes (64.), Mertse (78.)

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 50.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)