Újra kölcsönadta játékosát a Vasas, három érkező Szolnokon

Marad az NB II-ben az angyalföldi.

VASAS

"Murka Benedek 2015-ben, korosztályos válogatott labdarúgóként igazolt a Vasashoz. Játékosunk hosszú ideig bajlódott sérüléssel, felépülését követően viszont már keveset szerepelt, így fejlődése és a több játéklehetőség érdekében idén februárban kölcsönadtuk Csákvárra.

A 23 esztendős labdarúgó a tavalyi szezon 38 mérkőzéséből összesen 12 alkalommal lépett pályára: 5 bajnoki találkozón szerepelt a kezdő tizenegyben Csákváron, 7 meccsen csereként szállt be (hatszor Csákváron, egyszer a Vasasban), gólt nem szerzett.

Benedek a csákvári kölcsönszerződés lejártát követően nyáron visszatért csapatunkhoz, a felkészülési időszak után a 2021/22-es bajnoki sorozatot azonban már Ajkán, továbbra is kölcsönjátékosként kezdi meg."

SZOLNOK

Három labdarúgó csatlakozott a másodosztályú Szolnoki MÁV keretéhez – jelezte a szoljon.hu, ebből idézünk:

"A védelem közepét erősíti majd Szabó Alex, aki Szolnokra a Budapest Honvédtól került kölcsönbe. A jászárokszállási származású 19 éves belső védő a kispesti klub színeiben már az NB I.-ben is bemutatkozott, megragadni a csapatban azonban nem tudott, mivel megsérült azon a novemberi, Mezőkövesd elleni (1–1) mérkőzésen. Felépülését követően a harmadosztályú Honvéd II.-ben jutott szóhoz, amelynek alapembere volt.

Szintén a védelembe érkezett Gohér Gergő. A 34 esztendős, ballábas futballista 2006 és 2008 között már játszott Szolnokon, ezt követően pedig éveken át az élvonalban szerepelt, a Diósgyőr, a Puskás Akadémia és a Mezőkövesd színeiben összesen 146 NB I.-es mérkőzésen lépett pályára. Emellett megfordult az NB II.-ben Soroksáron és Budafokon is, míg legutóbb a harmadik vonalbeli Gyöngyöst erősítette.

A harmadik labdarúgó, Tóth László a támadósorba érkezett. Neve szintén ismerősen csenghet a szolnoki szurkolóknak, hiszen a jánoshidai származású csatár 2016 nyarától két éven át futballozott a Tisza-parti együttesben. A 26 esztendős játékos – aki előtte négyszer az NB I.-ben is lehetőséget kapott a Puskás Akadémiában – azóta két szezont Kazincbarcikát, egy idényt pedig a Vasasban töltött, s ez idő alatt tízszer talált a kapuba a 63 másodosztályú találkozón, míg előtte a kék-fehéreknél 65 bajnokin 25 alkalommal volt eredményes."