Történelmi, kiütéses szegedi siker 17 éves gólszerzővel fűszerezve

Balmazújváros – Balogh Gusztáv a 88. percben tette fel az i-re a pontot.

Egészen könnyed, hétgólos győzelmet aratott az ötödik perctől emberelőnyben játszó Szeged 2011-Grosics Akadémia az újonc Cigánd vendégeként Balmazújvárosban. A Klausz-legénység igen hamar tetemes előnyre tett szert, negyedóra elteltével már 0–3 állt a helyi eredményjelzőn. Ezt az ötödik perc eseményei alapozták meg, amikor a gólhelyzetben kilépő Zabari Dávidot hátulról ellökte Varga Krisztián. A játékvezető erre válaszul felmutatta a védőnek a piros lapot, a megítélt büntetőt pedig Germán Tamás értékesítette. Innen pedig már nem volt megállás, és hétig meg sem állt a Szeged. Az i-re pontot pedig Balogh Gusztáv tette fel, aki a 88. minutumban 17 évesen 6 hónaposan és 19 naposan szerezte meg első találatát a felnőtt másodosztályban Zabari önzetlen átadásából – összegezte a vasárnapi eseményeket a szegedma.hu

A Szeged 2011-Grosics Akadémia tehát második mérkőzését is megnyerte az NB II új idényében, egyszersmind története legnagyobb különbségű sikerét aratta az osztályban.Germánék legközelebb jövő szerdán lépnek pályára, amikor is a Csákvárt fogadják Gyulán.

Edzői értékelés:

Klausz László, a Szeged vezetőedzője: – Már a SZEOL ellen az első fordulóban is megvoltak a helyzeteink, most azonban be is mentek a ziccerek. Maximálisan elégedett vagyok a fiatalok teljesítményével is. Hét gólt lőni az NB II-ben önbizalom növelő dolog, de nem szabad ebből messzemenő következtetéseket levonni.

NB II, 2. forduló

Cigánd SE–Szeged 2011-Grosics Akadémia 0–7 (0–5)

G.:Germán (6. – tizenegyesből), Coroian (10.), Zabari (12., 43.), Király (37.), Pászka (76.), Balogh (88.).

Cigánd: Vereckei (Egyed – a szünetben) – Szilágyi, Csicsvári, Raducu, Varga, Sipos, Nagy (Balogh A. – a szünetben), Kis (Angyal – a szünetben), Baksa, Jóni, Roszel. Vezetőedző: Fogarasi Zoltán.

Szeged-Grosics:Szántai – Áchim (Geiger 63.), Tóth, Farkas, Mészáros, Király (Pászka – a szünetben), Horváth, Coroian, Zabari, Germán, Zádori (Balogh G. 52.). Vezetőedző: Klausz László.

A gólok története a szegedma.hu tudósítása alapján:

6′ Tizenegyes! Zabari startolt rá egy elé visszapörgetett kényszerítőre a tizenhatos vonalánál, de Varga Krisztián hátulról fellökte a szegedi szélsőt. Böcskei sporttárs habozás nélkül a mészpontra mutatott! Germán nem hibázta el a büntetőt, ő nem is szokta! A csapatkapitány találatával 0-1 az állás!

10′ Ott a második! Zabari ment alapvonalig a balon, visszapasszát Germán egy lövőcsel után Coroian elé készítette le, aki külsővel védhetetlenül ragasztotta a labdát a hosszú sarokba! 0-2!

12′ Egyértelműen megroggyant a Cigánd! Germán remek ütemben lőtt be a védelem mögé egy felpasszt, a rendkívül agilisan játszó Zabari pedig a kapust is kicselezve továbbított a hálóba! 0-3! Parádés kezdés!

37′ Szépségdíjas találat – Király Patrik mintegy 23-24 méterről lőtte ki a pókokat a felső sarokból! 0-4!

43′ Lassan elfogynak a jelzők! Zabari befutott egy rövid hazaadást, hogy aztán mesterien emelje át a kiszolgáltatott helyzetben lévő Vereckei Dánielt. 0-5!

76′ Ott a hatodik! Pászka vállalkozott lövésre mintegy 18 méterről, kissé balról, és végül ballal irtózatosan nagy gólt ragasztott a hosszú felső sarokba! 0-6!

88′ Lassan megszámolni is nehéz! Zabari kényszerítőzött egyet Germánnal, majd a tizenhatoson belül ügyesen passzolt ziccerbe, így Baloghnak már csak a kapust kellett legyőznie. 0-7! Balogh Gusztáv 17 évesen 6 hónaposan és 19 naposan szerezte meg első találatát a felnőtt másodosztályban.