Szpari-Loki: 21 év után

Készülnek a nyírségiek is a rangadóra.

Hat év után újra jön Magyarország egyik legnagyobb rangadója, a Nyíregyháza-Debrecen. A Szpari szurkolóiról elmondható, hogy a Loki elleni győzelem a legfontosabb, pláne, hogy 1999-ben nyert utoljára a Nyíregyháza.

A NYÍREGYHÁZA BEHARANGOZÓJA:

,,JÖN A 27. SZPARI-LOKI RANGADÓ

A két csapat utoljára hat éve játszott bajnokit a Városi Stadionban.

Több mint hat évet kellett arra várni, hogy a Nyíregyháza Spartacus újból a Debrecent lássa vendégül bajnoki mérkőzésen. 2014. júliusában az NB-I nyitófordulójában találkozott a két gárda, és bár Seydi révén a Loki szerzett vezetést, a második félidőben Pekár büntetőből egyenlített, így 1-1 lett a végeredmény. A mostani keretből Jánvári Gábor játszott azon a meccsen.

Vasárnap 27. alkalommal találkozik a két csapat, és ez csak a hetedik meccs lesz, amit a másodosztályban játszanak az együttesek. Az összesített mérleg a Debrecennek kedvez, 14 esetben győztek, hétszer lett döntetlen, és öt esetben diadalmaskodott a Szpari. Utoljára 1999-ben nyert a Nyíregyháza, annak a csapatnak pedig a mostani asszisztensedző, Szatke Zoltán is tagja volt.

A Debrecen az élvonalból történő kiesése után egyértelműen a feljutást tűzte ki célul, és jelenleg vezetik is az NB-II-es tabellát. Nyolc ponttal szereztek eddig többet a Nyíregyházánál, mely az ötödik. A DVSC kerete sok helyen változott a nyári szünetben."