Szpari: kiakadtak a játékvezetőre – videó

Több ítéletet is vitatnak a nyíregyháziak.

A hétvégén az NB II tavaszi idénye is elrajtolt. A 22. forduló egyik legfordulatosabb meccsét a Nyíregyháza és a Soroksár játszotta, Lipcsei Péter együttese 5-3-as győzelmet aratott a Szpari otthonában. Már az első félidőben sem unatkozhattak a drukkerek, ez a játékrész hét találatot hozott, a szünetben 3-4 állt az eredményjelzőn. A második játékrész a gólok szempontjából "csendesebb" volt, hiszen csak Erdélyi László köszönt be a 93. percben. A találkozó egyik hőse Lőrinczy Attila volt, aki kétszer is mattolta a hazai csapat védelmét. Honlapunk értesülései szerint a futballista NB I-es klubok érdeklődését is felkeltette, nem lenne meglepő, ha télen csapatot váltana.

Ismét parádés gólt lőtt Lipcsei NB I-es csapatok által figyelt játékosa – videó

Első élvonalbeli találatánál Dombi és Kemenes is főszereplő volt. 2013-ban, május 25-én történt, hogy az Eger ellen 3-0-ra megnyert bajnoki mérlőzésen bemutatkozott a Honvédban és így az NB I-ben Lőrinczy Attila, a Magyar Futball Akadémia növendéke. A középpályás azóta még 6-szor lépett pályára az NB I-ben, 1 évvel később a Loki idegenbeli, 2-0-s legyőzése alkalmával megszerzte eddigi első élvonalbeli találatát is.

A nyíregyháziak a találkozó után nem voltak elégedettek a játékvezetéssel. Szerintük Kártik Bálintot ellökték a tizenhatoson belül, de a játékvezető sípja néma maradt. Vitatják a soroksári büntető jogosságát is, emellett az is bántja őket, hogy Hanyecz bíró döntése miatt a szakmai stáb nem számíthat Hornyákra, Patvarosra és Sinanovicra sem. Hornyákot kiállították, a jegyzőkönyv szerint azért kapott lapot a futballista, mert hozzáért a játékvezetőhöz, de ezt tagadják a nyíregyháziak. A Szparinál egy csokorba gyűjtötték a vitatott jeleneteket:

Szpari – Soroksár játékvezetői ítéletek

A Szpari elnöke sem rejtette véka alá a véleményét. Révész Bálint szerint korrektebb játékvezetést érdemeltek volna:

"Sajnáltam a fiúkat, mert annak ellenére, hogy hibáztak a kapott góloknál, ennél korrektebb játékvezetést érdemeltek volna. Ha a labdarúgóktól elvárjuk, hogy profik legyenek, a feladatukra koncentráljanak, ugyanez elvárható a játékvezetővel szemben is. Méltatlan volt egy NB-II-es mérkőzéshez amit vasárnap láttunk, ennek most mi voltunk a szenvedő alanyai. Nálam van egy határ, úgy éreztem ezt most átlépte a játékvezető az ítéleteivel, amit szóvá is tettem neki a mérkőzés után" – fogalmazott Révész Bálint.

A Nyíregyháza jelenleg a nyolcadik helyen áll a táblázaton, a gárda a hétvégén a Békéscsaba otthonában vendégeskedik.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SOROKSÁR SC 3–5 (3–4)
Nyíregyháza, 1080 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Belicza Bence, Baghy Csaba)
NYÍREGYHÁZA: Fadgyas – Matyi Z. (Svedjuk, a szünetben), Fodor F., Talabér, Csilus Á. – Patvaros (Ötvös B., 78.), Végső – Szinanovics, Kártik, Gyurján B. (Kovács N., a szünetben) – Hornyák. Vezetőedző: Lengyel Roland
SOROKSÁR: Abu – Molnár R., Takács Zs., Gyömbér, Völgyi D. – Misic (Derekas, 88.), Csonka A. – Szánthó, Lőrinczy (Csernik, 84.), Pászka – Orosz M. (Erdélyi L., 69.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Hornyák (1–0) a 7., Pászka (1–1) a 11., Lőrinczy (1–2) a 16., Szinanovics (2–2) a 36., Hornyák (3–2) a 43., Pászka (3–3) a 44., Lőrinczy (11-esből, 3–4) a 45., Erdélyi L. (3–5) a 93. percben
Kiállítva: Hornyák (megsértette a játékvezetőt) a lefújás után