Sorsdöntő mérkőzésen szakadt meg az SZTK rossz sorozata Ajkán

Szigetszentmiklós – A két vezetőedző, Artner és Tamási is elmondta a véleményét.

Sorsdöntő összecsapáson lépett pályára az FC Ajka vendégeként és sikerült is megszereznie a győzelmet a Szigetszentmiklósnak. Az SZTK beszámolója következik.

„Mindkét csapat óvatosan kezdte a mérkőzést, de egy kapu mellé szálló Gulyás lövés után az 5. percben a hazai Nagy végezhetett el szabadrúgást a tizenhatosunk elől, de nem talált kaput, tíz perccel később Major került helyzetbe, de szögletre mentettek a védőink.

A 18. percben Sváb baloldali beadása után Horváth Péter lőtt a kapu mellé. Két percre rá Horváth emelte a labdát a tizenhatoson belülre, ahol Kokenszky csúsztatott, de a középre tartó labdát Jánosa könnyedén védte.

A 27. percben két nagy helyzet alakult ki a kapunk előtt, de védők és Sánta András kapus hatástalanították a lövéseket. A 31. percben Vólent lépett ki a balösszekötő helyén, a tizenhatoson belül csinált két cselt befelé, de lövését blokkolni tudták a védők.

A félidő zárásaként még Sváb lőtt 20 méterről, de a viharos szél belekapott a labdába, így az nem juthatott el a kapuig.

A fordulás után az 51. percben Sánta mutatott be ismét nagy bravúrt mutatott be, két méterről érkezett a labda a kapura, de menteni tudott. Aztán az 58. percben, a másik oldalon Jánosa csak időlegesen tudta megóvni a kapuját, mert az első labdát ki tudta ütni, ám éppen a bal oldalon érkező Horváth Péter elé, aki úgy lőtt a kapuba, hogy a labda a bal kapufáról vágódott a hálóba (0–1).

A 60. percben Jagodicsnak volt lehetősége az egyenlítésre, de öt méterről mellé fejelt. A 68. percben viszont ismét gólt szereztünk: Lévai jobb oldali beadása után Horváth Péter a tizenhatos bal oldaláról kilőtte a bal alsó sarkot (0–2).

Ezt követően is kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, ám bő tíz percig egyik kapu előtt sem alakult ki lehetőség. A 80. percben Sváb robogott végig a bal oldalon, majd lőtt, de a labda nem talált kaput. Két percre rá szépítettek a hazaiak, Major kapott labdát a balösszekötő helyén és végül 14 méterről kilőtte a bal alsót (1–2).

A folytatásban fegyelmezetten tartottuk a labdát és megszereztük a győzelmet, amivel lezártuk a tavaly október 3. óta tartó nyeretlenségi sorozatunkat.

Ajka-SZTK 1-2

AJKA: Jánosa – Jagodics B., Pákai, Fodor M., Zámbó – Horváth A., Nagy B. (Szöllősi, 70.), Sóron (Petneházi, 43.) – Kollega (Czár, 33.), Sowunmi, Major N. Szakmai igazgató: Artner Tamás

SZTK: Sánta – Puskás G., Hevesi-Tóth, Bora, Sváb – Horváth P., Barna, Gulyás, Lévai (Gubacsi, 89.) – Kokenszky (Szepessy R., 56.), Vólent (Balázs R., 73.). Megbízott edző: Tamási Zoltán

Gólszerző: Horváth P. (0–1) az 58., Horváth P. (0–2) a 68., Major N. (1–2) a 82. perben

Artner Tamás: – Van egy örök igazság, aki nem rúgja a gólokat, az kapja. Sajnos az első félidőben kihagytuk a helyzeteket, a másodikban korán gólt kaptunk, és ez nagyban meghatározta a játék képét. A második félidő alapján megérdemelten nyert a Szigetszentmiklós.

Tamási Zoltán: – Minden elismerést megérdemel csapatunk, hatalmasat küzdött végig, örülök a három pontnak, hiszen azért jöttünk, hogy nyerjünk. Ha ezen az úton megyünk tovább, és így fogunk küzdeni, kiharcoljuk a bent maradást.