Schindler öregedett, Csertői és Vas örült, Toldi kiakadt – edzői reakciók

Várhidi elismerte, Kis szerint nem szabad értékelni.

Az NB II 31. fordulójában számos kiütés történt, a feljutásért küzdő csapatok közül csak a Loki nem nyert, míg a Vasas, a Gyirmót és a Pécs is három pontot gyűjtött. Cikkünkben összegyűjtöttük az összes meccsről az edzői értékeléseket.

DEAC-Vasas 0-1

Sándor Tamás (DEAC): ,,Jól kezdtünk, le tudtuk szűkíteni a területeket. Sajnos egy pontrúgás után volt egy kihagyásunk, ez pedig a vesztünket jelentette. Megvolt a lehetőségünk az egyenlítésre, talán egy döntetlent ki lehetett volna hozni ebből a mérkőzésből. Vannak jó híreim is, lassan-lassan újra teljes kerettel tudunk kiállni a mérkőzésekre, Csákváron már nagyobb lesz a rotációs lehetőségem." (haon.hu)

Schindler Szabolcs (Vasas): ,,Egy rossz minőségű pályán játszottunk egy nehéz mérkőzést. Szervezetten védekezett a DEAC, de igazából magunknak tettük nehézzé a mérkőzést ezúttal is. Sokat öregedtem a találkozó végére, nem tudtuk ugyanis kihasználni a lehetőségeket, le kellett volna ezt az összecsapást a második félidő elején." (haon.hu)

Dorog-DVSC 2-0

Fenyvesi László (Dorog): ,,Ma minden jól alakult. Bár több alkalommal is szerencsénk volt, csapatom hatalmas szívvel és nagy elszántsággal lépett pályára, ennek köszönhetjük ezt a fantasztikus sikert." (kemma.hu)

Toldi Gábor (DVSC): ,,Mindamellett, hogy minden tiszteletem a dorogi csapaté, és gratulálok nekik a győzelemhez, tíz emberrel is illett volna megnyerni a meccset." (dvsc.hu)

Kazincbarcika-Szentlőrinc 1-1

Kriston István (Kazincbarcika): ,,Természetesen jobb lett volna, ha ezen a meccsen három pontot szerzünk, de így alakult. Fel kell emelnünk a fejünket, van még hét forduló a bajnokságból, van lehetőségünk még a bizonyítására. Sajnálom, hogy 1–0 után nem tudtuk megtartani a vezetést, de be kell ismerni, hogy a második félidőben az ellenfélnek is több lehetősége volt. Dolgozunk tovább, és bízunk benne, hogy meglesz az eredménye." (boon.hu)

Marián Sluka (Szentlőrinc): ,,A játékosok megették, amit kértem tőlük. Az első félidőben jobbára a védekezéssel foglalkozott mindkét csapat, a fordulás után már több volt a futball. Amikor hátrányba kerültünk, szerencsére sikerült váltanunk. A kihagyott tizenegyes ellenére is volt hitünk." (boon.hu)

Soroksár-Siófok 0-0

Lipcsei Péter (Soroksár): ,,Sajnálom a gól nélküli döntetlent, mert a srácok sokat tettek a győzelemért. Nagyon nehéz ellenfél a Siófok, mert a kiesési zónában vannak, s nyilván nem akarnak búcsúzni. Ezért aztán itt is, ott is voltak helyzetek, de reális eredmény született."

Mihalecz István (Siófok): ,,Úgy játszott, úgy küzdött a csapat, ahogy egy bennmaradásra hajtó együttesnek kell. Maradéktalanul nem lehetek elégedett, mert közelebb álltunk a győzelemhez, de vasárnap óta észrevehető volt a mentális fejlődés. Ez meglátszott az akaratban, agresszivitásban és a koncentrációban is."

Ajka-Szeged 2-2

Kis Károly (Ajka): ,,Ezt a mérkőzést nem igazán szabad még értékelni sem, hiszen az egyenlő feltételeket ezúttal sem kaptuk meg, de sok sikert szeretnék kívánni a Szegednek." (veol.hu)

Dragan Vukmir (Szeged): ,,Nehéz meccs volt, de erre számítottunk. Sajnos elaludtunk az első félidőben, a szünet után viszont feljöttünk, próbáltuk megfordítani a mérkőzést. Úgy gondolom, igazságos döntetlen született." (veol.hu)

Békéscsaba-Csákvár 1-1

Preisinger Sándor (Békéscsaba): ,,Az első félidőben domináltunk, sok helyzetünk volt, de sajnos nekünk mindig kell öt-hat olyan helyzet, amiből gólt tudunk rúgni. Szerencsére most megelőzött minket az ellenfél és ők rúgták be a mi helyzetünket. Keresem az okokat, hogy a második félidőben miért fordult ekkorát a meccs, mert csak nyomoztuk a labdát és nem nagyon tudtunk kijönni ebből az apátiából. Sebességben mintha visszavettünk volna és mindenki védte volna az előnyt, de nyilván nem ez volt a cél. A második felvonásban a Csákvár jobban játszott." (beol.hu)

Visinka Ede (Csákvár): ,,Tudtuk, hogy a Békéscsaba jó csapat, tele jó egyéniséggel és az első félidőben nem nagyon találtuk a fogást rajtuk. Megúsztunk pár szituációt, de sajnos jött az az öngól, ami benne van a játékban. Nagyon büszke vagyok a csapatomra. A második félidőben már csak egy együttes volt a pályán. A sors igazságtalansága lett volna, ha nem egyenlítünk ki." (beol.hu)

Győri ETO-Haladás 3-0

Dobos Barna (Győr): ,,Csak gratulálni tudok a csapatnak, nagyon örülök, hogy meggyőző teljesítménnyel, 3-0-ra tudtunk nyerni a Haladás ellen. Nagyon egységesek és fegyelmezettek voltunk, ebből tudtunk támadásokat vezetni. Ami miatt nekem még hiányérzetem van, hogy merjünk bátrabban játszani. Olyan szituációkban veszítünk labdát, amit ki kell javítani. Itt egyszerű passzokról és helyezkedésekről van szó, de ezt most zárójelben tettem hozzá, elégedettek lehetünk a mai teljesítményünkkel és gratulálok a játékosoknak!" (eto.hu)

Mátyus János (Haladás): ,,Nagyon szívesen jövök mindig vissza Győrbe, hiszen a városban születtem, de ezek a látogatásaim általában kellemesebbre szoktak sikerülni. Ma egy nagyon fájó vereségen vagyunk túl, de azt gondolom, hogy az első félidőben kis túlzással talán csak egy csapat volt a pályán, amikor is jó futballt mutattunk be és szép lehetőségeket dolgoztunk ki. Az más kérdés, hogy ezek kimaradtak, és egy klasszis megoldás az ETO oldalára billentette a mérleg nyelvét. A második félidőben viszont egy buta kiállítás után már tényleg csak egy csapat volt a pályán, az pedig az ETO, és a két félidő alapján teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. További sok sikert kívánok nekik." (eto.hu)

Kaposvár-Gyirmót 1-5

Várhidi Péter (Kaposvár): ,,Sajnos el kell ismerni, hogy hatvan percig bírjuk mostanában a meccseket. A második játékrészben szinte összeesett a csapatom. El kellene gondolkodni, hogy mi vezetett idáig, itt Kaposváron, és most nem a játékosokra gondolok. Amit lehet, megteszünk, de az elmúló éveket nem lehet pótolni." (gyirmotfc.hu)

Csertői Aurél (Gyirmót): ,,Az elejétől, szinte az egész mérkőzésen uraltuk a játékot, védekezésünk extra volt, nem beszélve az öt rúgott gólról. Nem volt ekkora különbség a csapatok között, a hazai védők hibái sokat segítettek az eredményességünkön." (gyirmotfc.hu)

Nyíregyháza-Budaörs 5-0

Gálhidi György (Nyíregyháza): ,,Öröm volt ma nézni a csapatot, hatalmas gratuláció a fiúknak. Akik legutóbb támadásban gyengébben teljesítettek, most nagyszerűen futballoztak. Egy jó színvonalú mérkőzésen győztünk." (Nyíregyháza Spartacus/Facebook)

Márkus Tibor (Budaörs): ,,Sok szép emlék köt Nyíregyházához, ez a mai nap nem tartozik majd közéjük. Az első félidőben több helyzetünk is volt de nem sikerült gólt szereznünk, fordulás után pedig már kockáztattunk, kinyíltunk, a hazaiak pedig újabb gólokat lőttek." (Nyíregyháza Spartacus/Facebook)

Pécs-Szolnok 2-1

Vas László (Pécs): ,,Masszív, jól szervezett Szolnokkal játszottunk. Az első félidőben megvoltak a lehetőségeink, hogy lezárjuk a mérkőzést, mivel ezt nem tettük meg, nehézzé tettük magunknak a folytatást. A Szolnok egyenlítése után újult erővel kellett küzdenünk a győzelemért. A szív és a fej ezúttal is rendben volt, ezért sikerült begyűjteni a három pontot." (szoljon.hu)

Csábi József (Szolnok): ,,Nagyon harcos, pörgős találkozót játszottunk, sajnos nézők nélkül, de reméljük, a szurkolók mihamarabb visszatérhetnek. Felkészültünk a Pécs játékából, és bár az ötödik percben kapott véleményes tizenegyes kicsit megzavart minket, utána rendeztük sorainkat, és egy véleményes tizenegyessel egyenlítettünk. A második félidőben uraltuk a játékot, és nem érdemeltünk vereséget." (szoljon.hu)

Tedd meg első befizetésed, és legyen tiéd az akár 50.000 Ft értékű sportfogadási bónusz! (x)