Remili góllal debütált – gólok története

Az ellenfél csapatkapitánya szerint Németországban is megállná a helyét a Siófok.

A Siófok csapata a tavalyi év után, idén is Törökországban készül fel a NB II tavaszi küzdelmeire.

A Balaton-partiak első edzőmérkőzésükön a Bundesliga II-ben a feljutásért viaskodó VfL Osnabrück ellen kezdtek a beleki edzőtáborban és új játékos is debütált a csapatukban, még pedig a több, mint 200 NB I-es mérkőzéssel is bíró Remili Mohamed, illetve visszatért a mandulaműtéten átesett Hutvágner Gergely is a kapuba.

Remili is NB II-s csapatban folytatja

VfL Osnabrück komoly játékerőt képviselt, hiszen a 5 pontra van csupán a Bundesligába feljutást jelentő második helytől, illetve az osztályozótól. A német gárda korábban kezdi bajnoki küzdelmeit, mint a Siófok és az Osnabrück frissebb is volt a 90 perc során.

Marc Heider, a meccset végig játszó német együttes csapatkapitánya, a meccs után azt nyilatkozta, hogy ilyen arányban is megérdemelt volt csapata győzelme, de jó csapatnak tartja a magyar együttest, akik robosztus és fiatal játékosokkal bírnak. Szerinte a Siófok a Bundesliga III középmezőnyében foglalna helyet.

VfL Osnabrück – BFC Siófok 5:1 (1:1)

BFC Siófok: Hutvágner, Csilus (Kővári), Lorentz, Bora (Jagodics), Kiss B., Horváth A., Tajthy (György), Réti, Remili (Lapos), Balogh B. (Bencze), Elek (Magasföldi). Vezetőedző: Gál István

Gólszerzők: Trapp, Friesenbichler, Alvarez (11-esből), Heider, Konrad (11-esből), ill. Remili

A gólok története:

25. perc: A 25. percben megszerezte a vezetést a Siófok: egy szöglet után, Csilus harcolt meg a labdáért, ami aztán Remili elé pattant és a friss igazolás kilőtte a hosszú alsót (0:1).

39. perc: A 39. percben egy német szabadrúgást követően Alvarez fejelt középre, ahol Trapp érkezett és bár a lövésébe Hutvágner még beleért, kiegyenlített az Osnabrück (1:1).

A szünetre ezzel az állással vonultak a felek, ahol egyet cserélt a Siófok, Csilust Kővári váltotta, majd az 57.percben újabb két váltás következett: Magasföldi és Bencze állt be, Elek és Balogh helyére.

60. perc: Egy óra után megszerezte a vezetést az Osnabrück, Friesenbichler volt eredményes, aki Heider jobb oldali beívelését pöckölte el Hutvágner mellett a hálóba (2:1)

69. perc: Egy jogosan megítélt tizenegyes után, Alvarez helyezett a hálóba (3:1).

Az utolsó 20 percre hármat is cserélt a NB II 6. helyezettje, de gólt már csak a frissebb németek szereztek.

80. perc: Heider egy jó lövés utáni kipattanót továbbított Hutvágner kapujába (4:1)

88. perc: A mérkőzés hajrájában, a török játékvezető még egyszer a tizenegyes pontra mutatott és ezúttal Konrad állt a labda mögé és alakította ki az 5-1-es végeredményt.