Orkán és hatalmas gólok a Loki csúcsrangadóján

Dráma a legvégén a Vasas meccsén.

Az NB II 20. fordulójában két mérkőzést rendeztek vasárnap este.

A remek formában lévő Vasas hatalmas hajrával győzött Kazincbarcikán: a hazaiak egészen a 87. percig vezettek, ám ekkor előbb Vernes egyenlített, majd a mindent eldöntő találatot Otigba szerezte a 92. percben. Az angyalföldiek immár tíz meccse veretlenek, és a Péccsel együtt utolérték pontszámban a második, feljutóhelyen álló Budaörsöt.

Utóbbi annak is köszönhető, hogy egy egészen felejthetetlen, hatalmas széllel tarkított meccsen (ahol a kezdés előtt a kispadokat is felborította az orkán Tatabányán, a Budaörs ideiglenes otthonában) a budaörsiek 4-3-ra kikaptak a listavezető DVSC-től. Az első félidőben kétszer is vezetett Márkus Tibor együttese, ám a bombagólok találkozóján kétszer is egalizált a Loki, hogy aztán Bódi második góljával a Loki vezessen. Erre még volt válasza a Budaörsnek, ám Szatmári találatára már nem – a Loki előnye hat pont az üldöző trió előtt.

A kiesőzónában a Kazincbarcika, a Csákvár és a DEAC áll jelenleg.

Eredmények:

Kolorcity Kazincbarcika SC–Vasas 1-2 (Kovác 60., ill. Vernes 87., Otigba 90+2.)
Budaörs–Debreceni VSC 3-4 (Pethő 6., Nyári 17., Csiki 75., ill. Szécsi 7., Bódi 36., 66. – az elsőt 11-esből, Szatmári Cs. 78.)

korábban:

Békéscsaba–Szeged-Csanád GA 4–1 (Lukács 11.  – 11-esből,  Gránicz 60. – 11-esből, 89., Paudits 90., ill. Oláh 50.)
Csákvár–Gyirmót 2–1
(Madarász  57., 89, – a másodikat 11-esből, ill. Heffler N. 41. – 11-esből)
Debreceni EAC–Soroksár 1–0 (Nikitscher 67.)
Dorog–Pécsi MFC 0–4 (Hegedűs M. 26., 35., Geiger 45., 63.) – Kiállítva: Rjasko (26., Dorog)
ETO FC Győr–Ajka 3–1 (Priskin 21., Lipták 50., Kiss M. 57., ill. Nagy M. K. 74.)
Nyíregyháza Spartacus–Kaposvár 1–1 (Hamed (6. – 11-esből, ill. Szarka 67.) – Kiállítva: Balog (71., Kaposvár)
Szentlőrinc–Szolnoki MÁV FC 0–0 – Kiállítva: Novák (77., Szolnok)

hétfőn:

20.00: Haladás–Siófok

A tabella a linkre kattintva érhető el.

ELŐZMÉNYEK

Hét mérkőzéssel kezdődött meg vasárnap kora délután az NB II 20. fordulója.

A feljutásért küzdők közül kiemelkedett a remek formában lévő Pécs parádéja Dorogon: az újonc Hegedűs és Geiger duplájával győzött, így pontszámban utolérte a Budaörsöt. A Gyirmót kissé meglepő vereséget szenvedett Csákváron, és a kiesőzónában lévők közül a DEAC is nyerni tudott, a Soroksárt verték 1-0-ra.

Gólözönt tartott a Békéscsaba a Szeged ellen, míg a Győr az Ajkát intézte el odahaza. Nem bírt egymással a Nyíregyháza és a Kaposvár, valamint a Szentlőrinc és a Szolnok sem – utóbbi meccsen Novák Csanád arcon könyöklésért kapott piros lapot a találkozó hajrájára fordulva.