NB II: tökutolsó a Honvéd, négyet kapott a Vasas

Remekeltek Kazincbarcikán a korábbi debreceni ikonok.

Az NB1.hu legutóbbi kibeszélő talkshow-jában központi téma volt a Vasas, illetve a Budapest Honvéd NB II-es szereplése és jövőképe, és úgy látszik, továbbra is sok tennivaló akad mindkét fővárosi klubnál.

Mindkét klub vereséget szenvedett ugyanis az NB II ötödik fordulójában, így kijelenthető, hogy egyelőre nem segített az edzőcsere a Vasason és a tulajdonosváltáson átesett Budapest Honvéd FC-n sem.

Társgólkirályok csatáztak

A piros-kékeknél megtalálta ugyan a góllövőcipőjét Tóth Milán, de hiába duplázott, a tavalyi év meglepetéscsapata, a Kozármisleny a hajrában, 15 percen belül három gólt vágott, és végül 4-2-re nyert.

Az előző szezonban Tóth Milán és Kirchner Krisztián holtversenyben, 18-18 találattal lettek társgólkirályok a másodosztályban, és kettejük vasárnapi csatáját ezúttal utóbbi játékos nyerte meg, aki háromszor is eredményes tudott enni.

„Ezt a közeget még egy NB I-es klub kedvéért is nehezen hagynám el” – interjú az NB II gólvágójával

A Vasas kispadján – Gera Zoltán menesztése után – az NB III-as csapattól érkezett László András ült.

A frissen kinevezett Laczkó Zsolt vezetőedző első honvédos mérkőzésén a Soroksár a szünetben már 2-0-ra vezetett, és végül 3-1-re nyert. A kispestiek óriási meglepetésre az utolsó helyen szerénykednek a tabellán.

Későn hajrázott a Kisvárda, eredményes Loki-ikonok

A Kisvárda a 89-91. percek között két gólt is szerzett Ajkán, de késői volt a hajrá, hiszen a hazaiak akkor már 3-0-ra vezettek.

A Tatabánya pontot menthetett volna a Budafok ellen, de 2-1-es vendégvezetésnél, a 93. percben Szegleti Gergely büntetőt hibázott.

A Kazincbarcikát a volt debreceni legendák vezették győzelemre. A Gyirmót elleni, 2-1-re megnyert mérkőzésen ugyanis Varga József és Bódi Ádám szerezték a hazaiak góljait, utóbbi játékos büntetőből volt eredményes.

NB II, 5. forduló:
BVSC-Zugló – Szentlőrinc 1–1 (0–1)
gól: Szekszárdi T. (13.), illetve Vinícius (49.)

Aqvital FC Csákvár – Békéscsaba 1912 Előre 1-0 (1-0)
gól: Nagy Z. (58.)

Soroksár SC – Budapest Honvéd FC 3-1 (2-0)
gól: Szabó Sz. (18.), Lovrencsics B. (25.), Halmai Á. (68.), illetve Lőrinczy (87.)

FC Ajka – Kisvárda Master Good 3–2 (2-0)
gól: Borsos F. (14.), Csizmadia Z. (26.), Tar (68.), illetve Szőr (89.), Molnár G. (90+1.)

HR-Rent Kozármisleny – Vasas FC 4–2 (1-1)
gól: Kirchner (45+1., 72., 87.), Barkóczi (80.), illetve Tóth M. (12., 86. – az első 11-es)

Opus Tigáz Tatabánya – Budafoki MTE 1–2 (1-2)
gól: Varga D. (31.), illetve Merényi (22., Németh Márió (35.)

Kolorcity Kazincbarcika SC – Gyirmót FC Győr 2–1 (0-1)
gól: Varga J. (67.), Bódi (94. – 11-es), illetve Madarász M. 29. – 11-esből)
piros lap: Katona M. (66., Gyirmót)