Nagy igazolás a Siófokot kiütő Kozármislenynél, érkező Dorogon

Csizmadia elárulta, milyennek érzi a keretet.

A KOZÁRMISLENY JELENTÉSEI:

"HR-Rent Kozármisleny – BFC Siófok 6-1 (2-1)

Labdarúgó felkészülési mérkőzés, Pécs, id. Dárdai Pál Edzőcentrum. Vezette: Zierkelbach

HR-Rent Kozármisleny: Somogyi – Kónya, Gajág (Beke), Füredi, Kotroczó – Ulrich, Berdó – Szabó D., Tóth Z., Clinton – Keresztes.
2. félidő: Lékai – Horváth D., Tóth D., Turi – Vogyicska, Szederkényi, Bartha, Kulcsár, Vajda – Kirchner, Hampuk
Vezetőedző: Tóth László

Gólszerzők: Szabó D., Keresztes, Tóth D., Bartha, Vajda, Vogyicska illetve Elek B.
Kiállítva: Polényi a 40. percben.

A Kozármislenyi Stadion foglaltsága miatt, Pécsett az id. Dárdai Pál Edzőcentrumban mérkőzött meg a Merkantil Bank Liga NB II-re készülő HR-Rent Kozármisleny és a BFC Siófok.

Az első félidőt kemény összecsapások, párharcok, kiegyenlített játék, de inkább kozármislenyi helyzetek jellemezték. Az első játékrész vége felé Clinton egyedül lépett ki és vezette a labdát a vendég kapura, akit csak a derekánál fogva tudtak lerántani így Polényit kiállította a játékvezető.

A szabadrúgásból, ha nem is közvetlenül lett gól, egy felpörgő labdát Szabó D. lőtt a vendégek kapujába. 1-0.

A középkezdésből Elek Bence révén egyenlített a Siófok, de még a félidő vége előtt Kónya kapura lövését a vendég hálóőr kiütötte, melyet Keresztes közelről továbbított a hálóba. 2-1.

A félidőben sort cserélt Tóth László és valójában a 2. játékrészt végig emberelőnyben játszva, sok helyzetet kidolgozva, szép gólokat szerezve, fölényes győzelmet aratott a Kozármisleny.

A találkozót nyilván nagyjából a kiállításig érdemes értékelni, a 2. félidőben látványos megmozdulásoknak sem voltunk híján. Helyén kell kezelni a győzelmet, egyrészt az emberelőny miatt, másrészt a vendégeknél rengeteg próbajátékos volt.

Következő felkészülési mérkőzésünkre szerdán 18:00-kor ugyancsak Pécsett, az id. Dárdai Pál Edzőcentrumban vívjuk, ellenfelünk a PMFC gárdája lesz!

Tóth László vezetőedző így értékelte a Siófok elleni összecsapást: "Nehéz értékelni, hiszen nagyjából 50 percet emberelőnyben játszottunk, ezt a részét nem is értékelném, hiszen onnantól nagyon egyoldalú volt, szerencsére a javunkra. Az első félidő kiegyenlítettebb volt, bár azt gondolom, hogy helyzetekben felénk billent a mérleg nyelve. Jól nézett ki a csapat, még azt is mondom, hogy meglepő módon, mert tegnap kaptak egy nagy terhelést, ehhez képest láttam dinamikát bennük, az akarat ezúttal is rendben volt, azt gondolom, hogy jó úton járunk."

"Hatalmas rutinnal rendelkező játékos erősíti ebben a szezonban a csapatunkat. A 100 élvonalbeli és több mint 200 másodosztályú meccsen pályára lépett Kulcsár Kornél érkezik a HR-Rent Kozármislenyhez.

A 30 éves támadó Budafokról igazol Kozármislenybe. Kaposváron nevelkedett, ahol az utánpótlásból sikerült beverekednie magát az élvonalbeli együttesbe. Az NB I-es pályafutását a Szombathelyi Haladásban, majd a Lombard Pápa Termál FC-ben folytatta.

Onnan a másodosztályba vezetett az útja, és rendre olyan csapatokban játszott, amelyek a tabella első felében szerepeltek, vagy feljutási esélyeik voltak. Zalaegerszegi TE, Mezőkövesd Zsóry FC, Kisvárda Master Good, ETO FC Győr, Soproni VSE, Credobus Mosonmagyaróvár voltak az állomáshelyei.

2019-ben került Budafokra, ahol három szezonban segítette a csapatot. Tagja volt a klub legnagyobb sikerét elért, az élvonalba feljutott együttesnek, és így újra szerepelt az NB I-ben is, ahonnan a csapat egy év után visszakerült a másodosztályba.

Kulcsár Kornél most a másodosztály újoncához, a HR-Rent Kozármisleny együtteséhez igazolt. Érkezésével komoly rutin, továbbá remélhetőleg számos gól és gólpassz jött a csapathoz. Kornélnak sok sikert kívánunk!"

DOROG

"Tájékoztatjuk tisztelt szurkolóinkat, hogy klubunk szerződtette az NB1-es múlttal rendelkező Kovács Olivért!

A 31 éves belső védő Marcalin kezdte meg utánpótlás éveit, majd a Kaposvári Rákóczinál is tanulta a játék alapjait, ezt követően első NB3-as felnőtt mérkőzését 2008-ban újra Marcalin játszotta. 2010-ben már Nagyatádról igazolt az NB1-es Kaposvári Rákócziba, ahol egészen 2014-ig NB1-es tapasztalatokat gyűjtött, majd a 2014-2015-ös szezonban az NB2-ben is a zöld-fehérek játékosa volt. Szolnoki, kazincbarcikai, majd nagykanizsai évekkel folytatódott pályafutása, Dorogra 51 NB1-es, és 187 NB2-es mérkőzéssel a lábában, a Szolnoki MÁV FC együttesétől érkezett, ahol 2019 nyara óta futballozott. Új játékosunkat szeretettel köszöntjük a Dorogi FC-nél, karrierje piros-fekete folytatásához sok sikert kívánunk!"