Könnyed siker, két ZTE-gól a piros lapot érő könyöklés előtt és után

Zalaegerszeg – Egykori siófoki játékos is szomorította a Balaton-partiakat.

Az első fordulóban a Vácot legyőző Siófok vasárnap este az egy hete a Mosonmagyaróváron vereséget szenvedő Zalaegerszeg otthonában lépett pályára. A találkozót végül 4–1-re a hazaiak nyerték, meg az első félidő hajrájában 10 főre fogyatkozó Balaton-partiakkal szemben. Radványi játékvezető Futónak mutatta fel a színes kártyát, mert visszakönyökölt ellenfelének.

NB II, 2. forduló

ZTE FC–BFC Siófok 4–1 (3–1)

G.: Daru (7.), Deutsch (23.), Gottfried (42.), Forgács (67.), ill. Gréczi (35.)

ZTE FC:Szappanos, Villám, Forgács, Króner, Deutsch, Patvaros, Végh (Bedi 58.), Gottfried (Fujsz 77.), Szakály (Hegedűs 83.), Babati, Daru. Vezetőedző: Csató Sándor

BFC Siófok:Tajti, Czingráber, Szalai, Berde (Nagy J. 72.), Farkas, Nagy D., Gál, Futó, Gréczi, Petneházi (Kozma 65.), Nagy R. (Tamaskó 46.). Vezetőedző: Goran Kopunovics

A gólok története a bfc-siofok.hu tudósítása alapján:

A 7. percben Szappanos hosszú kirúgásánál Tajti kimozdult a kapujából, Daru pedig átfejelte fölötte a labdát a hálóba (1–0).

A 23. percben növelte előnyét a Zalaegerszeg:Babati jobb oldali szabadrúgását középen megcsúsztatták, a hosszún érkező Deutsch pedig a léc alá vágta a labdát (2–0).

A 35. percben Futó lövése a védőkről lepattant,Gál csapott le rá, jobbról középre gurított, és a rövidre érkező Gréczi a felső sarokba lőtt (2–1).

A hazai csapat a 42.percben megszerezte a harmadik gólt: Gottfried elé került a labda a 16-oson belül, majd ballal kilőtte a hosszú alsó sarkot (3–1).

A 67.percben Forgács beállította a végeredményt:az ex-siófoki védő egy baloldali szögletet követően a hosszú oldalon átvette a labdát, ráfordult, és az alsó sarokba visszalőtt (4–1).