Haladás-MTK: Bognár György keményen kritizált – reakciók

Üzent az aggódó szurkolóknak is.

A Haladás otthonában sem tudott kimászni a gödörből az MTK. A fővárosi együttes a vasárnapi mérkőzést 3-2-es vereséggel zárta, így az NB II-ben a legutóbbi öt forduló során csupán egy pontot szerzett.

Persze a tegnapi mérkőzés teljesen másképp is alakulhatott volna, ha Németh Krisztián él a nagy helyzetével 0-0-s állásnál:

Bognár György a lefújás után a klubhonlapnak értékelt, a mondandójába elég kemény kritikákat is belefűzött:

"Brusztoltunk az egész mérkőzésen, az elején volt két-három szép akció, például Németh Krisztián az üres kapuba nem tudott betalálni. Miután a Haladás vezetést szerzett, a játék minősége elmaradt a várttól, és ez nem először fordul elő. A második félidőben nem a játék minőségével helyeztünk nyomást az ellenfélre. Próbáltuk Futácsra és Németh Krisztiánra a labdákat feljátszani. Abszolút nulla középpályánk volt ezúttal, védekezésben és támadásban is egy lyuk volt a közepén. Pontatlanok voltunk, és talán egy kicsit túl is értékeltük magunkat ma is. Az aggódó MTK-szurkolóknak azt üzenném, hogy sok van még a végéig. Nem olyan behozhatatlan a hátrány, amit ennyi meccs alatt ne lehetne ledolgozni. A játék képe miatt aggódom inkább, a minőség nincs meg. Rendezni kell a sorokat, lehetne kicsit más filozófiában futballozni az NB II-ben. Lehetne kivárásra játszani, és az ellenfél hibáiból gólokat szerezni, de az MTK szempontjából ez nem követendő út. Az elmúlt 5-6 évben ezt az utat követte a klub, aztán feljutott és kiesett. Kellene, hogy legyen egy markáns játéka az egyesületnek. Az kellene, hogy irányítani tudjon meccseket, netán hátrányból fordítani, de ehhez egy úton végig kell menni, és ennek az elején vagyunk" – mutatott rá Bognár.

Az MTK tizenkét forduló alatt húsz pontot szerzett, ezzel jelenleg az ötödik helyen áll a tabellán.

A Haladás az előző három bajnokiján hibátlan maradt, így a hetedik pozíciót foglalja el. Michael Hipp szerint jó úton jár a szombathelyi gárda, de a támadójátékon még lehet javítani:

"Az első félidőben mindkét csapat jól játszott. Magabiztos előnyre tettünk szert, de miután az MTK kétszer is betalált, izgalmassá vált a hajrá. Jó úton haladunk, ám a támadójátékot fejleszteni kell. Sok munka áll még előttünk" – nyilatkozta az M4 Sportnak a szombathelyiek trénere.

SZOMBATHELYI HALADÁS–MTK BUDAPEST 3–2 (2–0)
Szombathely, 1268 néző. Vezette: Görög Márió (Szécsényi István, Bertalan Dávid)
SZOMBATHELY: Verpecz – Simut, Csató, Németh Milán, Bosnjak – Csilus T., Derekas, Csernik (Molnár R., 87.), Rácz B. (Lencse, 80.), Doktorics (Hursán, 80.) – Borvető (Taipi, 65.). Vezetőedző: Michal Hipp
MTK: Somodi – Poór (Varju, 24.), Szépe, Nagy Zs., Medgyes S. (Zsóri, 79.) – Kata (Nagy B., 79.), Bognár I., Horváth A. (Lehoczky, a szünetben) – Kovács M. (Biben, 75.), Futács, Németh K. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Németh Milán (1–0) a 18., Csernik (2–0) a 43., Rácz B. (3–0) a 48., Futács (3–1) az 53., Futács (3–2) a 56. percben