ETO-Siófok: Remilivel szárnyal a Siófok – reakciók, videó

Jó húzásnak bizonyult a leigazolása.

Remekül kapta el a tavaszi rajtot a Siófok együttese. A Balaton-partiak először a Gyirmótot fektették két vállra, majd vasárnap az ETO FC Győr otthonában szerezték meg a 3 pontot. A két találkozón 5 gólt szereztek a siófokiak, a kapujukat pedig 2 alkalommal vették be az ellenfelek. A gárda a télen igazolta le Remili Mohamedet. A rutinos játékos megszerzése jó húzásnak bizonyult, hiszen már 3 találatot szerzett. A gyirmóti kaput kétszer vette be, az ETO elleni diadalból pedig 1 góllal vette ki a részét.

A 34 esztendős futballista ebben az idényben már ötször köszönt be, kétszer még a Paks játékosaként az NB I-ben ünnepelhetett. Remili legjobb szezonja a 2014/15-ös volt, ekkor 19 gólt szerzett.

Most pedig térjünk rá a Győr-Siófok mérkőzésre. A Balaton-partiak 30 perc alatt kétgólos előnybe kerültek. Először Elek Bence köszönt be, majd Horváth hibáját büntették a vendégek, Csilus szöktetése után Remili lába nem remegett meg. A hajrában Magasföldi öngóljával szépítettek a Rába-partiak, de az egyenlítés már nem jött össze nekik. Magasföldi egyébként büntetőt hibázott a 77. minutumban, vagyis már ekkor biztossá tehette volna csapata diadalát. A végjátékban még egy szabadrúgást küldött a kapuba, de a játékvezető nem adta meg a találatot. Az M4 Sport összegyűjtötte ezeket a jeleneteket:

Security Check Required

Az összecsapás krónikájához hozzátartozik, hogy Priskin Tamást sérülés miatt az első félidőben le kellett cserélni. A magyar válogatott futballista állapotáról már korábban beszámoltunk:

ETO: Priskin megsérült – a részletek

Nem csak a vereség miatt bosszankodhatnak a győriek. A 23. fordulót rendezték meg vasárnap az NB II-ben. A Győr a Siófokot látta vendégül, a meccsen a Balaton-parti alakulat tudta megszerezni a 3 pontot a 2-1-es győzelmének köszönhetően. A siófokiak szűk 30 perc alatt kétgólos előnyre tettek szert: előbb Elek Bence, majd Remili Mohamed vette be az ETO kapuját.

A Siófok egyébként a Gyirmótot és a Győrt is oda-vissza legyőzte ebben a szezonban, ami hatalmas tettnek számít. Gál István alakulata jelenleg a harmadik helyen áll a táblázaton, a gárda hátránya 7 pont a második pozíciót birtokló Budafokkal szemben, de a budafokiak egy meccsel többet játszottak.

Gál szerint talán nem reális eredmény született a rangadón, de a jókor lőtt góloknak hála sikerült diadalmaskodniuk.

"Lehet, nem teljesen megérdemelten, de nyertünk. Ami a javunkra döntött, hogy jókor szereztük góljainkat, az ETO végjátéka viszont nem volt pontos. A futballt gólokra játsszák, vagyis elértük, amiért Győrbe utaztunk" – nyilatkozta Gál István

Menetel Remili és a Siófok, először nyert az új Vasas – eredmények, tabella

Az MTK és a Budafok sem hibázott. Az NB II 23. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén a Siófok nagyon fontos meccsen, idegenben 2-1-re verte a Győrt. Elek és Remili találatainak köszönhetően már harminc perc után kettővel vezettek a Balaton-partiak – a télen érkező támadó igazi vezéregyénisége a Siófoknak, nem véletlen, hogy kiváló formában vannak, és győzelmüknek hála már a harmadik helyen állnak a tabellán.

Kondás Elemér úgy véli, csapata nagyon akarta a győzelmet, de sokat kapkodtak a futballistái.

"A csapat nagyon akart, de míg ellenfelünk nyugodtabban, mi kapkodva vezettük támadásainkat. Rengeteg energiát mozgósítottunk az egyenlítés érdekében, de helyzeteink kimaradtak, és a szépítő gólunk is későn érkezett" – fogalmazott a Győr vezetőedzője.

A Siófok a következő fordulóban a Szegedet fogadja, míg az ETO a Kazincbarcika otthonában javíthat.

ETO FC GYŐR–BFC SIÓFOK 1–2 (0–2)
Győr, ETO-park, 850 néző. Vezette: Rúsz Márton (Kovács J. Zoltán, Aradi József)
ETO: Horváth T. – Vári, Dvorschák, Gengeliczki, Kalmár O. – Simon Á. (Gaál B., 74.) – Kovács K., Vaskeba, Andrics – Horváth Z., Priskin (Lovrencsics B., 44.). Vezetőedző: Kondás Elemér
SIÓFOK: Hutvágner – Kővári, Lorentz, Jagodics B., Kiss B. – Csilus T., Réti P. – Magasföldi, Tajti (Horváth A., 90.), Remili – Elek B. Vezetőedző: Gál István
Gólszerző: Elek B. (0–1) a 19., Remili (0–2) a 29., Magasföldi (öngól, 1–2) a 92. percben