ETO: pályára dobálták a szurkolók a bérleteiket – kép

Egyre távolabb az NB I-es szereplés.

Gödörbe került az ETO FC Győr együttese. A Rába-parti alakulat a legutóbbi 3 játéknapon csupán 1 pontot szerzett. Kondás Elemér legénysége az előző fordulóban a Szegedet fogadta, a mérkőzést az M4 Sport is közvetítette. A Tisza-partiak az 58. percben Kóródi duplájával már 2-0-ra vezettek. Horváth tizenegyesével ugyan szépített a második félidő derekán a Győr, de a 90. minutumban Vankó eldöntötte az összecsapást.

Kondás Elemér szerint játékosai saját magukat verték. Olyan hibákat vétettek, amiket ezen a szinten nem lehet. Hozzátette, a Győr rosszul, lassan és pontatlanul játszott a hétvégi összecsapáson.

A vereséget több győri drukker sem tudta megemészteni. A szimpatizánsok közül többen is annyira felháborodtak a fiaskó miatt, hogy a bérletüket a pályára dobva tiltakoztak a Rába-parti futballisták teljesítményét látván. A drukkerek akciójáról a Blikk készített képet:

(null)

Az újabb vereség után az ETO távolabb került az élvonaltól. A zöld-fehér gárda jelenleg az ötödik helyen áll a táblázaton, a listavezető MTK előnye 15, míg a második helyen tanyázó Budafok fórja 12 pont. Győrben egyébként legutóbb 2015 május 23-án rendeztek NB I-es mérkőzést.

Pedig az ETO jól kezdte a 2020-as esztendőt, a tavaszi nyitányon Tiszakécskén nyert 2-0-ra. Ezt követően a Siófok elleni hazai vereség következett, majd a Kazincbarcika otthonában pontot szerzett a gárda. A barcikai remi után pedig a Szeged fektette két vállra Kondás Elemér tanítványait az ETO Stadionban.

A Győr tavaszi eredményei:

Duna Aszfalt-ETO FC Győr 0-2
ETO FC Győr-Siófok 1-2
Kazincbarcika-ETO FC Győr 2-2
ETO FC Győr-Szeged-Csanád Grosics 1-3

A következő fordulóban sem lesz könnyű dolguk a győrieknek, hiszen a remek formában lévő Vasas otthonában vendégeskednek, ezt a meccset is közvetíti az M4 Sport. Az angyalföldiek zsinórban három győzelemnél járnak, az ETO-tól nagy formajavulás kellene ahhoz, hogy megállítsák a lendületben lévő fővárosiakat.

EMLÉKEZTETŐ:

ETO FC GYŐR–SZEGED-CSANÁD GA 1–3 (0–1)
Győr, ETO-park, 529 néző. Vezette: Pintér Csaba (Varga Gábor, Kulman Tamás)
ETO: Gyurákovics – Vári, Dvorschák, Gengeliczki (Tömösvári, 89.), Fejes A. – Charizopulos (Vaskeba, 58.), Bagi – Andrics, Kun, Gaál B. (Horváth Z., 58.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Kondás Elemér
SZEGED: Takács J. – Kuti, Tóth G., Deák, Mohl – Oláh G., Zvara – Hudák M. (Andorka, 91.), Germán, Kóródi (Bitó, 92.) – Grumics (Vankó, 68.). Vezetőedző: Joao Janeiro
Gólszerző: Kóródi (0–1) a 35., Kóródi (0–2) az 58., Horváth Z. (11-esből, 1–2) a 65., Vankó (1–3) a 90. percben

Csütörtök, 13.06:

Bérletek a pályára dobálva – elnézést kértek a győriek a szurkolóiktól

Három mérkőzés óta nyeretlen a Győr az NB II-ben. Kondás Elemér csapata a begyűjthető 9 pontból csupán 1-et tudott megszerezni. A Rába-partiak az előző fordulóban a Szegedtől kaptak ki 3-1-re hazai környezetben. Honlapunkon is foglalkoztunk azzal, hogy több győri drukkernél elszakadt a cérna a csapat játéka miatt, voltak olyanok, akik a bérletüket a pályára dobták.