Előzte a Vasas a Lokit, góleső a Gyirmót-Pécsen – eredmények, tabella

Egymás ellen játszott az első hat.

Véget ért az NB II 31. fordulója, izgalmakból és rangadókból ezúttal sem volt hiány.

A kört a DVSC és a Szpari meccse nyitotta meg, ami egy drámai, hosszabbításban született góllal dőlt el, amiről az alábbi cikkünkben számoltunk be bővebben:

A találkozót követően Gróf Dávid, a Loki kapusa kórházba került, erről itt lehet olvasni.

A Budaörs 2-2-es döntetlent játszott a Győrrel, drámai végjátékot hozott a találkozó, hiszen Priskin a 90. percben állította be a végeredményt. A Szentlőrinc egy magabiztos, 3-0-ás győzelmet aratott a Békéscsaba ellen, ezzel egy hatalmas lépést tett a bennmaradás felé.

A Siófok viszont bajban van, mert hazai környezetben vereséget szenvedett a Dorogtól, így nem tudott elmozdulni a kieső helyről. A Kazincbarcika sem tudott előrébb lépni, hiszen 2-2-es döntetlennel végződött a meccse Szombathelyen.

Matematikailag ugyan még nem dőlt el, hogy a DEAC kiesik, azonban ebben fordulóban a Csákvártól szenvedett vereséget, így szint már kilátástalan Sándor Tamás csapatának a helyzete. Nagy pofonban szaladt bele Lipcsei gárdája a Tisza-parton, a MÁV 3-0-ra nyert a Soroksár ellen.

Hat gólt hozott a Gyirmót és a Pécs csatája, ahol a vendégek már 3-0-ra vezettek a 27. percben, azonban Csertői Aurél csapata nem adta fel és szépen lassan egalizálta az eredményt.

A forduló legnagyobb nyertese a Vasas, mely ki tudta használni a Debrecen botlását és a az élre állt a tabellán. Még hat meccs van hátra a bajnokságból, ezért még semmi sem biztos, csak az, hogy a 32. fordulót követően az angyalföldiek állnak a tabella legelején.

EREDMÉNYEK:

DVSC-Nyíregyháza Spartacus 1-1 (Korhut 39., ill. Gresó 90+6. – tizenegyesből)
Gyirmót FC Győr–Pécsi MFC 3–3 (Lencse 33. – 11-esből, Varga B. 75., Heffler N. 84. – 11-esből, ill. Grabant 6., Geiger 21., Adamcsek 27.) (Kiállítva: Króner 83. – Pécs)
Budaörs–ETO FC Győr 2–2 (Petneházi 28., Pethő 37., ill. Lipták Z. 77., Priskin 90.)
Szentlőrinc–Békéscsaba 1912 Előre 3–0 (Mervó 31., Törőcsik 80., 86.)
Szolnoki MÁV FC–Soroksár 3–0 (Rokszin 36., Novák Cs. 64., 67.)
Szeged-Csanád Grosics Akadémia–Kaposvári Rákóczi FC 2–0 (Gajdos 72. – 11-esből, Haruna 83.) (Kiállítva: Zsirai 55. – Kaposvár)
Vasas FC–FC Ajka 2–1 (Hinora 7., 52., ill. Rétyi 53.)
Szombathelyi Haladás–Kazincbarcika SC 2–2 (Kiss B. 55., Bosnjak 90+2., ill. Kovác 82., Kovács M. 90.)
BFC Siófok–Dorogi FC 0–1 (Rjasko 84.)
Aqvital FC Csákvár–Debreceni EAC 1–0 (Madarász 12.) (Kiállítva: Kundrák 75. – DEAC)