DEAC-Siófok: kire célozhatott Sándor Tamás? – utózöngék

Waltner Róbert elismerte.

A sereghajtó DEAC egyre távolabb kerül a bennmaradástól. A debreceniek vasárnap a Siófok ellen 5-1-es vereséget szenvedtek, így a túléléstől jelenleg 13 pont választja el Sándor Tamás tanítványait. A Balaton-parti alakulatban Balogh Bence Benitó és Horváth Péter is duplázott, a végeredményt Elek Bence állította be. A cívisvárosiaknál Soltész köszönt be a 67. percben, ezzel 1-2-re módosult az eredmény. A házigazda egyébként a hajrában 10 főre fogyatkozott, ugyanis Bényei megkapta a második sárgáját.

A lefújás után a DEAC mestere arról beszél, hogy a végeredmény ellenére a látszat csal. Sándor Tamás sejtelmesen hozzátette, hogy ezen a meccsen nem a játékosai nyújtották a legrosszabb teljesítményt. A sorok között olvasva a Loki korábbi klasszisa valószínűleg a játékvezetőre utalt, aki 0-0-s állásnál például nem adott meg egy gólt (a siófoki játékos a saját kapuját vette be).

Waltner Róbert úgy összegzett, hogy szerinte az előző héten a Loki ellen jobb teljesítményt nyújtott a csapata, bár akkor 2-1-re kikaptak. Elismerte, hogy ekkora különbség nem volt a két gárda között. Az összecsapás kulcspillanatának azt nevezte, hogy 2-1-es vezetésüknél ők tudták módosítani az eredményt.

A Siófok jelenleg a 13. helyen áll a táblázaton.

Debreceni EAC–BFC SIÓFOK 1–5 (0–1)
Debrecen, Dóczy József Utcai Egyetemi Sporttelep, zárt kapuk mögött. Vezette: Hanyecz Bence (Szilágyi Norbert, Márkus Péter).
DEAC: Zöldesi – Bényei B., Zachán (Sárosi, 58.), Szabó K., (Kiss B., 81.), Orosz M. – Spitzmüller, Soltész– Nagy K. (Székely D., a szünetben), Bereczki (Sidibe, 58.), Kundrák N. – Sármány. Vezetőedző: Sándor Tamás.
Siófok: Hutvágner – Tömösvári, Jagodics, Izing, Kiss B. (Deutsch, 84.) – Kecskés, Tajthy T. – Cipf (György, 84.), Gaál B. (Hajnal G., 70.), Balogh B. (Horváth P., 68.) – Elek B. Vezetőedző: Waltner Róbert.
Gól: 0–1 Balogh (23.), 0–2 Balogh (49.), 1–2 Soltész (67.), 1–3 Horváth (79., 11-esből), 1–4 Horváth (83.), 1–5 Elek (92.).
Sárga lap: Nagy, Spitzmüller, Bényei, illetve Jagodics, Kiss, Izing, Elek.
Kiállítva: Bényei (89.).