Csernobil után: 35 éve győzte le a Vasas a Fradit a kupadöntőben – videó

Azóta sem nyertek semmit az angyalföldiek.

Eddig 6 bajnoki címet és 4 kupagyőzelmet ért el a Vasas. Az utolsó sikerei viszont nagyon régen voltak az angyalföldi klubnak. Bajnok utoljára 1977-ben volt, a Magyar Kupát meg 1986-ban hódította el utoljára, ennek a diadalnak viszont ma van a 35. évfordulója.

(null)

(null)

A Népsort akkori tudósítása szerint 20 ezer néző volt a mérkőzésen a Népstadionban. A mérkőzés a csernobili katasztrófa után pár nappal történt, ennek ellenére megrendezték a mérkőzést, és ugye nézők előtt…

(null)

(null)

A meccsen a rendes játékidő és a 2x15perces hosszabbítás sem hozott gólt, így jöhettek a 11-esek. A Vasas részéről Teodoru Vaszilisz, Borostyán Mihály, Birinyi István, Kovács István és Csorba János is belőtte a büntetőt, míg az FTC oldaláról Szántó hibázott, így az angyalföldieké lett a serleg, immár negyedik alkalommal.