A váratlan vereségnél is volt fájóbb pont a PAFC edzőjének

Mosonmagyaróvár – Szijjártó István: „Semmit nem tudtunk felmutatni a tudásunkból.”

Kiábrándító játékkal szenvedett 2-1-es vereséget a PAFC a Merkantil Bank Liga 12. fordulójában Mosonmagyaróváron. A felcsúti klub beszámolóját a mérkőzésről változtatás nélkül közöljük.

Szép számú közönség várta a Puskás Akadémiát Mosonmagyaróváron vasárnap délután: az MTE-pályán mintegy hétszázan gyűltek össze, hogy megtekintsék Sándor Györgyék vendégjátékát. Az már az első néhány percben kiderült, hogy az újonc hazaiak nem feltett kézzel futottak ki a gyepre, a pálya minden pontján kőkemény párharcokra késztették a mieinket, s ezekből a szituációkból rendre ők is kerültek ki győztesen.

A 15. percben a vezetést is megszerezhették volna a szemmel láthatóan sokkal lelkesebb vendéglátók: lesre játszó védőink közt Czár Richárd lépett ki, s már csak Hegedüs Lajossal állt szemben, hálóőrünk azonban bravúrral védett. A szerencse ezután sem pártolt el tőlünk, a 22. percben ugyanis szinte a semmiből szereztünk gólt: egy baloldali beadásba a Tischler Patrikot egyébként tökéletesen semlegesítő Deák István ért bele szerencsétlenül az ötösön, így a labda az óváriak hálójában kötött ki (0-1). A vezető gól nem minket nyugtatott meg, hanem a házigazdákat tüzelte fel. Az addig is hatalmas becsvággyal küzdő ellenfél kifejezetten formás akciói többször is szétzilálták a védekezésünket, így örülhettünk, hogy előnnyel mentünk a szünetre.

Az MTE lelkesedése a második játékrészre sem hagyott alább, sőt, egyre elszántabban és veszélyesebben támadott az újonc, és a sokadik helyzetét már ki is használta. Az 51. percben a mosonmagyaróvári balszárny sokadszor is szétcincálta a jobboldali védekezésünket, s a beadásból Darázs Péter félfordulatból, pazar mozdulattal bombázott Hegedüs kapujába (1-1). Akárcsak múlt vasárnap a Zalaegerszeg ellen, most is látszott, hogy érkezni fog az ellenfél második gólja. A vendéglátók találata törvényszerűen – és teljesen megérdemelten – meg is jött: egy balról érkező beadás után Schmatovich Gábor az ötösön még nem találta el a labdát, de elmélázó védőink között érkezett Laki Balázs, aki már nem hibázott (2-1).

A hajrában Szijjártó István próbált tizenkilencre lapot húzni azzal, hogy a védő Tóth Bence helyett a támadó Óvári Zsoltot állította be, de az ő pályára lépése sem zökkentette ki a csapatot az apátiából, így elszenvedtük harmadik vereségünket is. Vitézül küzdő, kifejezetten jól futballozó ellenfelünket pedig a közönség vastapsa kísérte az öltözőbe…

"Semmit nem tudtunk felmutatni a tudásunkból, a gólunkat is az ellenfél rúgta, Sándor György kapufája volt az egyetlen értékelhető megmozdulásunk. A legfájóbb azonban az, hogy szív nélkül játszottunk. Gratulálok a hazai csapatnak, akik hatalmas akarással, szívüket-lelküket beleadva megérdemelten nyerték a mérkőzést. Lehetett látni a párharcokban, hogy amikor odamentek egy labdáért, milyen érzelem, milyen szenvedély volt bennük. A múlt héten már jeleztem a fiúknak, hogy ez a teljesítmény kevés lesz, de úgy tűnik, nem mindenkihez jutott el az üzenet. Az ellenfelek agresszív játéka egy-két futballistánknak lehet, hogy nem fekszik, de lélektelenül akkor sem lehet játszani. Természetesen meg fogjuk keresni az okokat, csakúgy, mint azokat a lehetőségeket, amikkel ki tudjuk magunkat rángatni a gödörből"– mondta a mérkőzést követő sajtótájékoztatón Szijjártó István.