ZTE-Újpest: tényleg tudták a zalaegerszegiek

Két sorozat is lezárult.

ZTE-Újpest 3-0 (1-0)

Ellentétes előjelekkel várhatták a meccset a két gárda játékosai. A hazaiak 2021-ben még nem tudtak nyerni az NB I-ben, ezzel szemben az újpestiek az előző két fordulóban az MTK-t és a Diósgyőrt is legyőzték. A gyengélkedés ellenére Bobál Dávid a találkozó előtt azt mondta, hogy tudják mi a siker kulcsa – ezt a reggeli előzetesünkben is jeleztük.

Miért gyalogolna Fehérvárra a DVTK edzője? Hogyan ironizált Horváth Ferenc? – előzetes – NB1.hu

Az egerszegi csapatkapitány nem a levegőbe beszélt, ugyanis valóban megszerezték a három pontot. A hazaiak 3-0-ra húzták be a bajnokit, így december után örülhettek ismét diadalnak a pontvadászatban. Az ütközet krónikájához hozzátartozik, hogy a fővárosi egyletben csereként lépett pályára a nemrég igazolt Yohan Croizet.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: KÖNYVES NORBERT

A ZTE magyar válogatott játékosa ezen a meccsen is nagyot küzdött, az első gól előtt ő harcolta ki a tizenegyest, amit Favorov bevarrt.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMAI: ÚJPESTI HIBÁK

Risztevszki az első egerszegi gólnál Könyvessel szemben szabálytalankodott, így jöhetett a tizenegyes. Majd a harmadik találatnál Kosztának adott gólpasszt. Ez nem az északmacedón légiós napja volt. Azt sem szabad elfelejteni, hogy Szánthó pedig Kastrati malőrjét büntette a második gólnál.

34. perc: Könyvest szabálytalanul állította meg Risztevszki a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt adott. Favorov állt a labda mögé, a ZTE-játékos lába nem remegett meg. (1-0).

61. perc: Kastrati bizonytalankodását Szánthó büntette meg, az egerszegi futballista egy hazaadásra csapott le, Banainak nem volt esélye a védésre az emelésnél. (2-0).

78. perc: Risztevszki a labdaszerzés után óriási hibát vét, hiszen Kosztához rúgja a játékszert. Az egerszegi futballista 15 méterről leadott balosa Banai kapujában köt ki. (3-0).

KÖVETKEZŐ FELADAT:

Mindkét csapat duplázni fog a következő héten. A ZTE a kupában a Honvédot fogadja szerdán, a bajnokságban pedig a MOL Fehérvárt látja vendégül vasárnap. Az újpestiek szerdán a Puskás Akadémia stadionjában juthatnak be a legjobb 8 közé az MK-ban, az NB I-ben pedig paksi túra vár a lila-fehérekre a hét utolsó napján.

ZTE FC-Újpest FC 3-0 (1-0)
Zalaegerszeg, zárt kapus, v.:
Vad II
gólszerzők: Favorov (34., 11-esből), Szánthó (61.), Koszta (78.)
sárga lap: Katona M. (22.), Szakály P. (56.)
ZTE FC: Demjén – Lesjak, Kálnoki-Kis, Bobál D. – Szánthó (Tanasin, 81.), Favorov, Tajti (Gergényi, 73.), Bedi, Sankovic – Koszta (Zimonyi, 81.), Könyves (Babati, 76.)
Újpest: Banai – Pauljevic, Kastrati, Ristevski, Antonov – Csongvai, Onovo – Katona M. (Beridze, a szünetben), Mitrovic, Stieber Z. (Croizet, 66.) – Szakály P. (Perosevic, 66.)