Zsótérnak üzent a Honvéd edzője, Waltner elégedett – reakciók

A Kisvárda trénerében maradt hiányérzet.

Nagyüzem volt edzőmeccsek tekintetében kedden: a ZTE, a Vasas, a Paks, a Honvéd és a Kisvárda is felkészülési mérkőzést vívott. Ebben a cikkünkben a paksi, a kispesti és a kisvárdai vezetőedző értékelését gyűjtöttük össze.

Waltner Róbert (a Paks vezetőedzője): "Elégedett voltam a mérkőzéssel, ezúttal mindkét félidőben jól játszottunk. Több helyzetet is kialakítottunk, a gól azonban sajnos hiányzott a találkozóból. A lehetőségeink megvoltak, hol a kapu mellé ment a labda, hol ellenfelünk kapusa védett. Pozitívum, hogy sok helyzetet alakítottunk ki, és bízom benne, hogy a frissesség is jönni fog a következő időszakban. Van majd’ két hetünk, a végére ezeket a szituációkat góllal kell zárnunk."

PAKSI FC – RFC Union Luxemburg 0 – 0 (0 – 0)
A Paks összeállítása:
Simon – Osváth (Vas 46'), Kinyik, Kádár, Szabó J. (Kovács 46') – Windecker (Haris 46'), Balogh (Nyári 70'), Papp (Gyurkits 46') – Sajbán (Haraszti 46'), Varga (Hahn 61'), Bőle (Horváth 70')

A hatodik paksiak az NB I-ben a Kisvárda otthonában vizitálnak január 28-án.

Török László (a Kisvárda vezetőedzője): "Mivel három mérkőzés szerepel a törökországi felkészülési programunkban, szem előtt tartjuk a meccsek terhelés-pihenés arányait a játékpercek tekintetében. A második meccs összeállítása is ezen szempontok alapján változott az előző találkozóhoz képest. Ahogy legutóbb is mondtam, ilyenkor is fontos az eredményesség, a győzelem, ennek a kritériumnak most is megfeleltünk, viszont sajnos a csapatjátékunkkal, a csapatrészek közötti, és azon belüli teljesítményekkel még nem lehetünk elégedettek."

KISVÁRDA MASTER GOOD–FK RADNICSKI 1923 2–1 (2–0)
KISVÁRDA:
Hindrich – Hej, Kovacic (Vranjanin, a szünetben), Széles I. (Jovicic, 62.), Leoni (Stefan, 80.) – Lucas (Melnik, 62.), Karabeljov (Ötvös, 62.) – Navrátil (Czérna, a szünetben), Szpaszics (Makowski, 62.), Vida K. (Camaj, 62.) – Ilievszki (Mesanovic, 62.).
RADNICSKI: Rajcsevics – Valkovics, Pecelj, Kovacsevics, Mitrovics, Szrnics, Krajisnik, Vidoszavljevics, E. Da Silva, D. Jovanovics, Chinedu. 2. félidő: Mladenovics – Jankovics, Milicsics, Tomovics, Ivanovics, Vidovics, Milojevics, Zorics, Makszimovics, Csolovics, Djurics
Gól: Vida K. (34.), Ilievszki (37.), illetve Csolovics (49.).

A harmadik helyen telelő Várda a bajnokságban a Paksot fogadja január 28-án.

Dean Klafuric (a Honvéd vezetőedzője): Istennek hála, hogy Donát jól van. Mindannyian vele vagyunk és várjuk vissza! Nagyon nehéz helyzetben voltunk, a sérülést követően beszéltem a játékvezetővel, illetve az ellenfél edzőjével, mondtam nekik, hogy ebben a lelkiállapotban képtelenek vagyunk folytatni a játékot. Hallottam, hogy szerencsére jobban érzi magát, most ez a legfontosabb! Meccsről meccsre fejlődünk. Donát sajnálatos sérülése kihatott a második mérkőzésre, hiszen mindenki érte aggódott, nehéz volt így a játékra koncentrálni. Ennek ellenére az első félidőben rengeteg lehetőségünk volt, legalább tíz tiszta helyzetet alakítottunk ki, mi voltunk a jobb csapat. A második félidőben több hibát is elkövettünk, nem volt meg a folytonosság a játékunkban, nem voltunk elég türelmesek, labdákat veszítettünk, ráadásul hiába a sok lehetőség, ezeket elhibáztuk. Még a meccs végén is ziccerünk volt, tizenegyest rúghattunk, ezek azonban kimaradtak, ezért a nagy különbségű vereség. Annak viszont örülök, hogy sok lehetőségünk volt, ebben a szegmensben is előreléptünk az edzőtábor során."

BUDAPEST HONVÉD FC – FK JAVOR IVANJICA (szerb) 1–4 (1–0)
G:
Kerezsi (34.) ill. Ibrahim (51.), Kopitovic (64.), Gigic (75.),  Salihovic (90.)
Honvéd: Tujvel (Dúzs, a szünetben) – Szabó A., Klemenz, Török K. (Kocsis G., 65.) – Jónsson, Átrok, Gomis, Tamás K. – Kocsis D., Kerezsi, Eördögh
Vezetőedző: Dean Klafuric
Javor: Velimirovic – Ilic, Djukic, Kopitovic (Lukovic, a szünetben), Milosevic – Tojcic, Gojkovic (Salihovic, a szünetben), Djuric (Doucoure, a szünetben) – Ibrahim (Eliomar, a szünetben), Ratkovic (Ratkovic, 62.), Campbell. Vezetőedző: Mladen Dodic

BUDAPEST HONVÉD FC–FK KOLUBARA (szerb) 1–0 (0–0) – a 74. percben sérülés miatt félbeszakadt
G: Domingues (54.)
Honvéd: Szappanos – Prenga, Cirkovic (Lovric, a szünetben), Capan – Doka, Mitrovic, Plakushchenko, Benczenleitner –  Samperio (Kocsis G., 60.), Lukic (Domingues, 33.), Zsótér. Vezetőedző: Dean Klafuric
Kolubara: Stanivukovic – Gajic, Bakic, Radovanovic, Djokic, Kocic, Loncar, Sadikovic, Nikolic, Milojevic, Vukusic. Vezetőedző: Veroljub Dukanac

A Honvéd idei első bajnokiján az Újpesttel csap össze idegenben január 29-én.

A Kolubara elleni edzőmeccsen fejsérülést szenvedő Zsótér állapotáról a Honvéd megnyugtató hírt közölt: