nb1.hu

Vizsgálatot indított a FIFA az oroszok ellen

Zürich - Nincs helye a rasszizmusnak!

Kevesebb mint két hónappal a világbajnokság rajtja előtt, rasszizmus gyanúja miatt vizsgálatot indított a házigazda oroszok ellen a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA).
 
Az eset még márciusban, a Szentpéterváron rendezett orosz-francia felkészülési mérkőzésen (1-3) történt, ahol állítólag a lelátóról többször is majomhuhogást lehetett hallani, amikor a vendégek színes bőrű játékosai, köztük például Paul Pogba, labdához értek.
 
Franciaország sportminisztere, Laura Flessel az üggyel kapcsolatban a Twitteren azt írta: „A rasszizmusnak nincs helye a futballpályán. Közösen kell harcolnunk az európai és nemzetközi színtéren azért, hogy ezt az elfogadhatatlan viselkedést megállítsuk.”
 
Az orosz szövetséget és a szentpétervári Zenit csapatát a múltban már büntették a szurkolók rasszista magatartása miatt.
 
A város stadionja az egyik helyszíne lesz a június 14-én kezdődő vb-nek.
Megosztás:
Kapcsolódó hírek
DVSC
DVTK
ETO FC Győr
Ferencvárosi TC
Kecskeméti TE
Fehérvár FC
MTK Budapest
Nyíregyháza Spartacus FC
Paksi FC
Puskás Akadémia FC
Újpest FC
ZTE FC