Vidi-Mezőkövesd: a fehérvári légiós volt a nyerőember

A szélről érkező labdák okoztak veszélyt.

MOL Fehérvár-Mezőkövesd 2-1

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMAI: A SZÉLRŐL ÉRKEZŐ LABDÁK

Ezen a mérkőzésen a szélről érkező beadások után született az összes gól, a hazaiaknál Kodro kétszer is ilyen szituációból köszönt be, míg a vendégeknél Drazsics profitált ebből.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: KENAN KODRO

Két gólt szerzett a Vidi légiósa, ezzel nagyon fontos szerepet vállalt csapata sikeréből.

GÓLOK TÖRTÉNETE:

25. p.: Kastrati jobbról ívelt be, Kodro pedig a bal alsóba stukkolt kb. 4 méterről. 1-0!

50. p.: Besirovic tekert középre jobbról, ezt követően Drazsics átvette a labdát, aztán az ötös környékéről jobbal a jobb alsóba lőtt. 1-1!

81. p.: Dárdai adott be balról, a labdát Kodro öt méterről a mezőkövesdi kapu bal oldalába fejelte. 2-1!

A Magyar Kupában a Mezőkövesd a Szekszárddal csap össze, a MOL Fehérvár pedig a III. Kerülettel küzdhet meg a továbbjutásért.

MOL Fehérvár FC – Mezőkövesd Zsóry FC 2-1 (1-0)
MOL Aréna Sóstó, 2376 néző, v.:
Bogár
gólszerzők: Kodro (25., 81.), illetve Drazic (49.)
sárga lap: Stopira (9.), Serafimov (18.), Kastrati II. (40.), illetve Karnyickij (4.), Pillár (23.)
MOL Fehérvár FC: Kovács D. – Nego, Serafimov, Larsen, Stopira, Hangya (Zivzivadze, 70.) – Rúben Pinto, Pokorny (Lednyev, 63.) – Kastrati II., Kodro (Makarenko, 88.), Dárdai P. (Heister, 88.)
Mezőkövesd Zsóry FC: Piscitelli – Kállai K. (Kállai Z., a szünetben), Pillár, Lukic, Schmiedl (Molnár G., 87.) – Vajda S., Karnyickij (Selmani, 90.), Nagy G., Besirovic, Cseri – Drazic (Bobál G., 79.)

Az MTI összefoglalója:

A MOL Fehérvár FC a bosnyák Kenan Kodro két góljával 2-1-re legyőzte a vendég Mezőkövesd Zsóry FC gárdáját szombaton, a labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójában.

A szezont rosszul kezdő csapatok mérkőztek Székesfehérváron: a forduló előtt a Fehérvár a 9., a Mezőkövesd a 10. helyen állt, utóbbi el is küldte Supka Attila vezetőedzőt, aki helyett megbízott vezetőedzőként Híres Gábor irányította a csapatot. A meccs eleje kiegyenlített játékot hozott, a Vidinek volt egy les miatt érvénytelenített gólja, míg a vendégeknek néhány veszélyes fejese. A félidő közepén Kodro megszerezte a vezetést a fehérváriaknak, a szünetig a Mezőkövesdnek erre nem volt válasza.

Nem úgy a fordulást követően, amikor néhány perc után Stefan Drazic kiegyenlített. A góltól megélénkült a vendégek játéka, a Fehérvár pedig megzavarodott. A hajrához közeledve szerkezetet váltott a hazai csapat, jöttek a helyzetek is, amelyek közül egyet Kodro értékesített, ezzel beállította a végeredményt.

Győzelmével a Fehérvár – egy meccsel kevesebbet játszva – fellépett a tabella 7. helyére, a Mezőkövesd maradt tizedik.