Újpest-MOL Fehérvár FC: a fiatal magyarok repítették az ünneplő lilákat

Boris után Husztinak sem ment Kruscsicsék ellen.

ÚJPEST-MOL FEHÉRVÁR FC 2-1

A MECCS FŐSZEREPLŐI: A FIATAL ÚJPESTI MAGYAROK

A lilák első gólját a korábban Székesfehérváron is megforduló Csoboth lőtte, a másodikat Katona beadásából Szabó. Ha a hetek óta mutatott jó játék találatokkal is párosul a következőkben, nem lesznek kiesési gondjaik az újpestieknek.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: AZ ÚJPESTI SZURKOLÓK ÜNNEPLÉSE

Remek hangulatot varázsoltak, a 20. születésnapját ünneplő, látványos "tűzshow-t" is varázsoló tábor, a ViolaFidelity pedig győzelmet kapott ajándékba.

9. perc: Labdaszerzése után Gouré Csobothhoz passzol, aki balról, tíz méterről, ballal a kapuba lő, Kovács csak belekapni tudott a labdába. A volt csapata ellen kicsit megünnepelte a gólját, majd elnézést kért a vendégszurkolóktól. 1-0

59. perc: Katona balról érkező beadása Szabót találja meg a hosszúnál, aki közelről, öt méterről, pattogós lövéssel a kapuba talál. 2-0

66. perc: Houri szöglete után Serafimov emelkedett a legmagasabbra, öt méterről a bal alsóba fejelt. 2-1

Az Újpest a Pakshoz látogat hétvégén, a Vidi a Kisvárdát fogadja.

OTP Bank Liga, 15. forduló:
Újpest FC-MOL Fehérvár FC 2-1 (1-0)

Újpest: Nikolic – Szabó B., R. Kastrati, Csongvai, Antonov – Jakobi, Mack (Boumal, 71.) – Pauljevic, Katona (Bjelos, 79.), Csoboth (Simon K., 79.) – Gouré (Jevtoski, 95.)
Fehérvár: Kovács D. – Nego (Bese, a szünetben), Serafimov, Fiola, Stopira – Pokorny, Lednev (Dárdai, a szünetben) – M. Kastrati (Bamgboye, a szünetben), Houri, Schön (Bumba, 78.) – Kodro (Szendrei, 66.)

gólszerzők: Csoboth (8.), Szabó B. (58.), , illetve Serafimov (68.)
piros lap: Bamgboye (93.)
sárga lap: Antonov (91.), illetve Serafimov (10.), Houri (15.)

AZ MTI JELENTÉSE A MECCSRŐL:

"Az Újpest 2-1-re legyőzte a vendég Fehérvárt a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójának szerda esti mérkőzésén. A fővárosi lila-fehérek ezzel megtörték rossz sorozatukat, legutóbbi négy bajnokijukon ugyanis nyeretlenek voltak. A Fehérvár a meccs előtt három találkozó óta tartó veretlenségi szériában volt az NB I-ben, az október 17-én kinevezett Huszti Szabolcs vezetőedzőnek ez volt az első elveszített összecsapása az élvonalban a fehérvári kispadon.

Az első félidőben sokkal aktívabb és veszélyesebb volt a hazai együttes, amely hamar előnybe került és a folytatásban is rendre dolgozott ki helyzeteket. Az Újpest támadásaiban Csoboth Kevinnek jutott főszerep, ő szerezte a vezető gólt és később is többször lőtt kapura, de a szünetre a fővárosi lila-fehérek csak egygólos előnnyel vonulhattak az öltözőbe. A kissé enerváltan futballozó Fehérvár hiába birtokolta majdnem ugyanannyit a labdát, mint riválisa, valódi veszélyt nem jelentett az újpesti kapura.

A szünetben hármas cserét hajtott végre a vendégek szakmai stábja, de a lendületes újpesti akciókkal így sem tudtak mit kezdeni. Hamarosan sikerült megdupláznia előnyét a házigazda együttesnek, erre viszont tíz perc elteltével fejesgóllal válaszoltak a fehérváriak, akik így meccsben maradtak. A lefújásig küzdött-hajtott a vendégegyüttes, ám nem került közel az egyenlítéshez, sőt, a hosszabbítás perceire emberhátrányba is került, így nem tudott pontot szerezni Újpesten."