Újabb Nikolics-gól, fél lábbal a BL-csoportkörben a Legia

Európa – Nem bírt egymással a Porto és a Roma, a Villarreal otthonában nyert a Monaco.

A Bajnokok Ligája selejtezőjében már a csoportkörbe jutás a tét, most ezeknek a párharcoknak vívták az első meccseit, amelynek magyar érdekeltsége is volt.

A nap két legjobban vár találkozója közül a Porto és a Roma nem bírt egymással, pedig az olasz csapatból Thomas Vermaelen már 41. percben a kiállítás sorsára jutott, a portugál csapat végül büntetőből egyenlített, míg a spanyol Villarreal nehéz helyzetbe került, miután hazai pályán kikapott 2-1-re a Monaco gárdájától.

A Legia Warszawa Nikolics Nemanja és Aleksandar Prijovic góljával nyert az ír Dundalk otthonában, így fél lábbal már a csoportkörben érezheti magát a lengyel együttes. A magyar válogatott támadó aktív részese volt a büntetőt megelőző támadásban, majd az 56. percben higgadtan értékesítette a tizenegyest. A Legia a legvégén még megduplázta a előnyét, így jó helyzetből várhatja a varsói visszavágót.

Bajnokok Ligája, selejtező, playoff, 1. mérkőzés

Ludogorec (bolgár)–Viktoria Plzen (cseh) 2–0 (Moti 51. – 11-esből, Misidjan 64.)

Celtic (skót)–Hapoel Beer-Seva (izraeli) 5–2 (Rogic 9., Griffiths 39., 45., Dembélé 73., S. Brown 85., ill. Lúcio Maranhao 55., Melikson 57.)

Dundalk (ír)–Legia Warszawa (lengyel) 0–2 (Nikolics 56. – 11-esből, Prijovic 94.)

FC Porto (portugál)–AS Roma (olasz) 1–1 (André Silva 61. – 11-esből, ill. Felipe 21. – öngól)

Kiállítva: Vermaelen (41., AS Roma)

Villarreal (spanyol)–Monaco (francia) 1–2 (Pato 36., ill. Fabinho 3. – 11-esből, Bernardo Silva 72.)