Trabzonspor-FTC: Vécsei kritikája – reakció

Van ok a büszkeségre is.

Csütörtök este jeleztük, hogy az FTC 1-0-s vereséggel zárta a csoportkört az Európa-ligában. Sztanyiszlav Csercseszov csapata ugyan alulmaradt a Trabzonspor otthonában, ennek ellenére a csoportgyőzelmét már a Monaco elleni 1-1-es döntetlennel bebiztosította.

Vécsei Bálint a találkozó után némi kritikát is megfogalmazott, szerinte az első félidőben többször porszem csúszott a Fradi gépezetébe.

"Szerettünk volna pontot vagy pontokat szerezni. Az első félidőben úgy érzem, hogy nagyon sok hibával játszottunk, és kevés volt a mozgás, amivel át tudtuk volna törni őket. Nyilván akkor nagyobb volt rajtunk a presszing. A második félidőben jobban nézett ki a helyzet, megvoltak azok a helyzetek, amikből el tudtunk volna menni, de összességében azért hiányzott, hogy élesek legyünk elöl. Úgy jöttünk ide, hogy már megvan a csoportelsőség, azért ez egy kis nyugodtság volt, hogy tudtuk, hogy még van egy mérkőzés, de már megvan a csoportelsőség. Nagyon büszkék vagyunk erre, hiszen megdolgoztunk érte. Az őszi szezonban még mindig vannak mérkőzések a bajnokságban, de így is azt mondom, hogy nagyon hosszú volt, az elejétől kezdtük a selejtezősorozatot. Nagyon sok mérkőzés van a lábakban, és mentálisan is úgy érzem, hogy egy kicsit fáradtabbak voltunk, de úgy érzem, büszkék lehetünk erre, hogy ilyen csapatok ellen ilyen eredményeket értünk el, és ott tudunk lenni a csoport első helyén" – nyilatkozta a középpályás.

A meccs után Vécsei mellett többek között a két vezetőedző is értékelt:

Európa-liga, csoportkör, 6. forduló:
AS Monaco-Crvenza zvezda 4-1 (2-0)
gól: Volland (5., 27., 87.), Rodic (50., öngól), illetve Kanga (54., 11-esből)
Trabzonspor-Ferencváros 1-0 (1-0)
gól: Bakaszetasz (7.)

A csoport végeredménye:
1. Ferencváros     6   3  1  2   8-9  10 pont – nyolcaddöntős
2. AS Monaco       6   3  1  2   9-8  10 – a rájátszásba jutott
3. Trabzonspor     6   3  –  3  11-9   9 – a Konferencia-liga rájátszásába jutott
4. Crvena zvezda   6   2  –  4   9-11  6