Trabzonspor-FTC: bombagól után fegyelmezett, taktikai játék

Kiütéssel ment tovább a Monaco.

Trabzonspor-FTC 1-0  (1-0)

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: BAKASZETASZ

A görög játékos gólja eldöntötte a találkozót. Rajta kívűl a mezőnyből senki nem lógott ki sem lefelé sem felfelé.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: BAKASZETASZ TALÁLATA

Kevesen gondolták volna, de a Trabzonspor Bakaszetasz gyönyörű góljával, már a hetedik percben beállította a végeredményt. A görög középpályás egyéni megmozdulása győzelmet ért a törököknek.

A GÓL TÖRTÉNETE:

7. p:  Marek Hamsík bal oldalról gurított középre a szabadon érkező Bakaszetaszhoz, aki tizenhat méterről káprázatos gól lőtt a kapu bal oldalába. Lövése a kapufáról vágodott a hálóba. 1-0!

A Ferencváros megnyerte a H-csoportot, így tavasszal a nyolcaddöntőben folytathatja. A Trabzonspor győzelme ellenére a harmadik helyen végzett a csoportba, ezzel a Konferencia-ligában folytathatja tavasszal.

Európa-liga, H csoport, 5. forduló:
Trabzonspor (török)-Ferencváros 1-0 (1-0)
Trabzon, Senol Günes Sportkomplexum, 25 ezer néző, v.: Harm Osmers (német)
gólszerző: Bakaszetasz (7.)
sárga lap: Ömür (45.), Vitor Hugo (51.), Bartra (81.), illetve Laidouni (27.), S. Mmaee (47.), Vécsei (88.)
Trabzonspor: Cakir – Stryger Larsen, Vitor Hugo, Bartra, Elmali – Hamsík (Gbamin, 61.), Sziopisz – Ömür (Ünüvar, 69.), Bakaszetasz (Bardhi, 69.), Trézéguet (Haspolat, 86.) – Yazici (Djaniny, 61.)
Ferencváros: Dibusz – Wingo, Knoester, S. Mmaee, Pászka (Redzic, 91.) – Vécsei, Laidouni, Esiti (Mercier, 60.) – Zachariassen, R. Mmaee, Nguen (Kovacevic, 82.)

I. félidő:

7. perc: Trézéguet futott el a bal szélen, majd visszagurított lövésre a középen érkező Bakaszetasznak, aki 18 méterről a jobb kapufa érintésével lőtt gólt (1-0).

Az mti beszámolója:

Az első perctől érződött, melyik csapatnak fontosabb a mérkőzés, ugyanis a Trabzonspor egyértelműen támadólag lépett fel, amikor nála volt a labda, míg a már csoportgyőztes Ferencváros inkább csak labdatartásra törekedett. A hazaiak aztán az első helyzetüket gólra váltották Bakaszetasz hajszálpontos lövésével, de közel jártak a másodikhoz is, mert Trézéguet hasonló helyről szintén a jobb kapufát találta el, ám ezúttal kifelé pattant a labda. Negyedóra elteltével meddővé szelídült a hazai csapat fölénye, bár ekkor is sokkal többet birtokolta a labdát, viszont helyzetekig már nem jutott el. A Ferencváros a félpályát is elvétve lépte át, végül a 32. percig kellett várni az első próbálkozására, de Ryan Mmaee fejese jócskán fölészállt. A meccs képe nem változott a szünetig, de Dibusznak egy ízben lábbal nagyot kellett védenie.

A folytatás már szakadó esőben kezdődött, a csapatok pedig visszavettek a tempóból. A Trabzonspor sem támadott le olyan elánnal, mint az első félidőben, mert vélhetően játékosai már tudták, hogy a harmadik helynél nem érhetnek feljebb, mert a csoport másik mérkőzésén a Monaco fölényesen vezet a Crvena zvezda ellen. A zöld-fehérek továbbra is csak a labda őrzésére koncentráltak, a törökök alkalmanként azért támadással is megpróbálkoztak, de az elszántság már hiányzott belőlük. A hazai szurkolók a 61. percben – a város országon belüli 61-es körzetszámára utalva – szokás szerint látványossággal készültek, ezúttal több mint tízezren kapcsolták be a lámpát a telefonjukon. Más szórakoztató mozzanat nem volt a meccs ezen szakaszában, tekintve, hogy egyik félnek sem volt miért küzdenie. A hajrában sem fokozódott az iram, így az eredmény nem változott a lefújásig.

A csoport másik mérkőzésén a Monaco a Crvena zvedza együttesét látta vendégül. A franciák rögtön nekiestek az ellenfelüknek. 27- perc elteltével már 2-0 volt az állás. A mérkőzést végig kézben tartották a hazaiak és végül 4-1-re nyerte és az FTC mögött a második hegyel jutottak tovább a csoportból. A zvezda a csoport negyedik helyén búcsúzott a nemzetközi kupától.

Monaco (francia)–Crvena zvezda (szerb) 4–1 (Volland 5., 27., 87., Rodics 50. – öngól, ill. Kanga 54. – 11-esből)