Tovább harcolhatnak Dárdaiék Európáért

Szalai-shownak hála a "Hoffe" beérte a Dortmundot, Dárdaiék elérhetik céljaikat

A Werder otthonában vendégeskedtek Szalai Ádámék. A magyar támadó nyitotta a gólok sorát, majd kiosztott egy gólpasszt is, mondhatjuk, hogy honfitársunk brillírozott. Szalai kezdőként kapott szerepet és a 69. percig a pályán volt, ekkor ugyanis lecserélték. A „Hoffe” úgy nézett ki, hogy kitömi a Werdert végül 3-5 lett a végeredmény, ez a Hoffenheim gólkülönbsége miatt volt érdekes és a harmadik helyért folyó csatában, amely biztos Bajnokok Ligája tagságot jelent. A Borussia Dortmund, csak döntetlent ért el az Augsburg otthonában, így még kiélezettebb lett a dobogó harmadik fokáért folytatott párharc. Pontszámban ugyanis a sárga-feketéket beérték Szalaiék. A BVB jobb gólkülönbségének köszönhetően áll jobb pozícióban. Azonos pontszám esetén a jobb gólkülönbség, majd a több lőtt gól és a több győzelem számít.

Dárdai Pál gárdája, feljebb lépett 2-0-s idegenbeli győzelmével, ezzel az ötödik helyen állomásozik a fővárosi csapat, ami biztos Európa-Liga csoportkört jelent.

Az Ingolstadt a Freiburg otthonában, elért döntetlennel, már biztos, hogy kiesett, így megvannak a biztos kiesők, a Darmstadt és az Ingolstadt.

Reakciók a Chelsea bajnoki címéről – NB1.hu

Bajnok lett a Chelsea, értékelés

A bajnok, Bayern München a Leipzig elleni rangadón jól hajrázott és fordított. A bajorok 5-4 arányban nyertek Gulácsi Péterék otthonkában, akik így elbukták a tét nélküli párharcot.

37 gólos elképesztően gólgazdag forduló volt, érdekességként szolgál, hogy a Wolfsburg-Mönchengladbach összecsapás bő tíz perccel a vége előtt jégesőzés miatt félbeszakadt, ami végül 1-1-s döntetlennel végződött.

Bundesliga, 33. forduló:

Borussia Dortmund–Augsburg 1–1 (Aubameyang 32., ill. Finnbogason 28.)

Darmstadt–Hertha BSC 0–2 (S. Kalou 14., Torunarigha 28.)

Freiburg–Ingolstadt 1–1 (M. Philipp 31., ill. Lezcano 43.)

Bayer Leverkusen–Köln 2–2 (Jojic 14., Klunter 49., ill. Kiessling 60., Pohjanpalo 71.)

Werder Bremen–Hoffenheim 3–5 (Gebre Selassie 59., Bargfrede 86., Bauer 90., ill. Szalai 7., Kramaric 11., 49., Zuber 40., Bicakcic 51.)

Mainz–Eintracht Frankfurt 4–2 (Cordoba 60., Bell 62., Muto 76., De Blasis 93., – 11-esből ill. Hrgota 42., Seferovic 50.)

RB Leipzig–Bayern München 4–5 (Sabitzer 2., Werner 29., 65. – az elsőt 11-esből, Poulsen 47., ill. Lewandowski 17., 84. – az elsőt büntetőből, Thiago 60., Alaba 91., Robben 95.)

Schalke 04–Hamburger SV 1–1 (Burgstaller 25., ill. Lassoga 92.)

Wolfsburg–Borussia Mönchengladbach 1–1 (M. Gómez 58., ill. Vertergaard 24.)