Szeged-Vidi: parádés gólok döntöttek

A szurkolók kitettek magukért.

Szeged-MOL Fehérvár FC 0-3

A keddi második meccsen egy olyan párosítás volt terítéken, ami simán az NB I-ben is helyet kaphatna, Szegedre látogatott a Vidi.

A Szeged tavalyhoz képest kifejezetten jó szezont tudhat eddig a háta mögött, ugyanis 22 fordulót követően az ötödik helyet birtokolja az NB II-ben, hat pontra lemaradva a feljutást érő második helytől. A hétvégén ráadásul győzelemmel hangolt a csapat a Magyar Kupa-meccsre, az előző szezonban még NB I-es Budafokot ütötte ki 3-0-ra hazai pályán.

A Vidi ezzel szemben nem szerepel túl fényesen a bajnokságban, ugyanis 9 pontra van a harmadik helytől, így valószínűleg abban a sorozatban nem sok babér terem neki. A Magyar Kupában viszont még bőven van lehetősége arra a fehérváriaknak, hogy legyen ünnepelni valójuk az idény végén.

A találkozón szinte az első perctől kijött az osztálykülönbség, a Vidi nagyjából negyed óra alatt bedarálta a hazaiakat. A 14. percben Nego, majd két perccel később Petrjak vágott egy-egy hatalmas gólt, érdemes visszanézni mind a kettőt sokszor, hogy meg lehessen állapítani, melyik volt a szebb.

Ezek után érződött mind a két csapaton, hogy eldőlt a meccs. A szegediek nem igazán akartak támadni, a fehérváriak pedig egy kicsit lazábbra vették a dolgokat. Üde színfolt volt a meccsen, hogy az 53. percben Dárdai beadását követően Kővári lábáról a kapuba pattant a labda, így egy újabb találatot láthattak a szurkolók, de ezen kívül sok említésre méltó akció nem történt.

A 85. perc után mintha rájöttek volna a hazaiak arra, hogy ők is tudnak gólt lőni, ha akarnak, szép lövésekkel támadták a vendégek kapuját, bravúrokra kényszerítve Kovácsot.

A hangulat egyébként kiváló volt, mind a két tábor alaposan kitett magért. Főként a szurkolók azok, akik NB I-es tagságot érdemelnének.

A MOL Fehérvár FC így tehát folytathatja a küzdelmeit a Magyar Kupában, míg a Szeged számára véget ért a sorozat.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐI: A SZURKOLÓK

Hihetetlen jó hangulatot teremtettek a drukkerek, folyamatosan, hangosan és változatosan éltették a sajátjaikat. Ha pályán történtek miatt nem is volt érdemes annyira nézni a meccset, a szurkolók miatt mindenképpen.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: PETRJAK GÓLJA

A második találat eldöntötte a meccset, ezek után már érződött, hogy már mindenki a végét várja.

14. p.: Alef ívelését követően Nego hatalmas gólt vágott a tizenhatos jobb sarkától. 0-1!

16. p.: Petrjak a tizenhatos bal sarkától a bal felsőbe tekert gyönyörűen. 0-2!

53. p.: Dárdai jobbról adta középre a labdát, amibe Kővári ért bele szerencsétlenül, így a bal alsóban kötött ki a játékszer. 0-3!

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–MOL FEHÉRVÁR FC 0–3 (0–2)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 2000 néző. Vezeti: Szőts Gergely (Buzás Balázs, Bornemissza Norbert)
SZEGED-CSANÁD GA: Takács J. – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Simon Á. (Farkas Á., 58.), Kovács M. – Gréczi (Haruna, 58.), Horváth K. (Bitó, 80.), Kóródi (Dobos Á., 58.) – Gajdos (Germán, 80.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
MOL FEHÉRVÁR: Kovács D. – Nego, Fiola, Stopira, Heister – Makarenko, Alef (Evandro, 78.)  – Lednyev (Zulj, 58.), Dárdai (Szendrei, 70.), Petrjak (Ruben Pinto, 78.) – Kodro (Nikolics, 70.). Vezetőedző: Szabics Imre
Gólszerzők: Nego (14.), Petrjak (16.), Kővári (öngól, 53.)