San Marino-Magyarország: háttértörténetek a 11-eseinkről – reakciók

Aki 1 éve még majdnem abbahagyta a labdarúgást.

Három 11-est is rúghatott a magyar válogatott vasárnap este San Marino vendégeként. Szalai Ádám és Nikolics Nemanja berúgta a harmadikat, Sallai Roland viszont kihagyta a másodikat (ettől függetlenül a mezőny egyik legjobbja volt, még gólt is szerzett), de úgy, hogy elméletileg azt is Szalai végezte volna el, mert a csapatkapitánynak már a kezében volt a labda, amikor Sallai jelezte, hogy szívesen elvégezné.

San Marino-Magyarország: úgyis kihagyja! – NB1.hu

A mérkőzésről készült tudósításunkban azt írtuk, még nem lehet tudni pontosan, hogy Marco Rossi szövetségi kapitány kérte a változtatást vagy a játékosok döntöttek így (utaltunk rá, hogy sejteni lehet azt, hogy utóbbi történt), de a mérkőzés lefújása után Szalai Ádám részletesen elmesélte az M4 Sportnak, hogy mi történt:

Marco Rossi elárulta, ki volt a legjobb San Marinóban – NB1.hu

„"A lengyel elleni találkozó után mondtam, hogy két, nagyon kellemetlen meccs fog következni a számunkra. A nagy tudásbeli különbség ellenére is nagyon nehéz egy ilyen mérkőzés. Az egész egy türelemjáték, és ha nem megy be egy-két helyzet, akkor elkezdesz hibázni. Ezért is tartom nagyon fontosnak, hogy győztünk. Három pontért jöttünk, hárommal megyünk. Sala kiharcolt két büntetőt, tudom milyen érzés, amikor hosszú ideig valaki nem lő gólt. Ezért úgy voltam vele, rúgja ő a másodikat, most kihagyta, ez van. De utána betalált, ahogyan Nikolics is. Mindenki átérzi a helyzet nehézségét, hét nap alatt a harmadik meccs jön szerdán. Az elmúlt időszakban jól jöttek az olyan ellenfelek, ahol tudtuk játszani a kontrafocinkat. Most láttuk, milyen nehéz betömörülő ellenféllel szemben játszani, ezt még gyakorolnunk kell, mert Andorra ellen sem lesz másképp” – mondta Szalai Ádám.

„Van ilyen a futballban, mindenki hibázik. Azon voltam, hogy kijavítsam, és ez sikerült. Andorra ellen van mit javítanunk, azért megyünk oda, hogy ezt megtegyük” – mondta Sallai Roland.

A csereként beállva büntetőből eredményes és a 3-0-s végeredményt a 89. percben beállító Nikolics Nemanja elárulta, a válogatottban ezen a mérkőzésen debütáló Géresi Krisztián megpróbálta elkérni tőle a labdát a büntető előtt, de ő nem adta át. Hozzátette, örül, hogy sokan akarták elvégezni a tizenegyest és reméli, Géresinek még számos alkalma lesz gólt szerezni címeres mezben.

A San Marino elleni győzelemről azt mondta, az volt a kulcs a második félidőben, hogy aktívabbak voltak a széleken és az egyérintős passzok is jobbak mentek, de az ilyen kötelező győzelmek a legnehezebbek.

„Masszívan védekeztek és az első félidőben inkább középen próbáltuk átjutni. A második félidőben többet mozogtunk, próbálkoztunk beadásokkal és lövésekkel is. A legfontosabb, hogy ma megszereztük a három pontot. Örülök, hogy a csapat hozzáállása nagyon jó volt ma is” – mondta Nikolics.

„Nagyon sok embernek kell hálásnak lennem, például a szövetségi kapitánynak, akitől megkaptam a lehetőséget. Egy éve még azon gondolkodtam, lehet, hogy abbahagyom a futballt, de nagyot fordult a világ. Remélem, hogy ez csak a kezdet, minden héten azért fogok dolgozni, hogy esetleg több lehetőséget kapjak, hogy meg tudjak ragadni a válogatottban. Próbáltam gólt rúgni, ott lenni a kapu előtt, hátha lecsorog egy labda, hátha alkalmam lesz, hisz bármikor alakulhat úgy. Most nem jött össze, remélem, hogy egy fontosabb meccsen, amikor 0-0 lesz, gólt tudok rúgni. A válogatottban nagyon sokat tudok fejlődni az edzéseken és nagyon nagy intenzitással zajlanak. A mester nagy taktikai fegyelmet követel, mindennap csak tanulni tudok tőle” – mondta Géresi Krisztián.