Négygólos meccsen nyert a Vasas a Haladás ellen

Bük - Az angyalföldiek a jövő héten már a Beitar ellen bizonyíthatnak.

A Beitar Jeruzsálem elleni Európa Liga-selejtezőre készülő Vasas a Szombathelyi Swietelsky-Haladás ellen játszotta utolsó felkészülési mérkőzését, és végig dominálva a mérkőzést, 3-1-re nyert.

A szombathelyieknél különböző okok miatt Wils, Simon, Németh, Grumics, Jancsó és Pinte, Sousa sem volt bevethető, így Mészöly Géza nem sokat láthatott új játékosaiból, illetve a próbázó olasz csatárból.

A 25. percben szerezték meg a vezetést az angyalföldiek: Ádám jobbról ívelt a hosszú oldalra, Remili visszafejelte a labdát, Ristevski pedig szintén fejjel, hét méterről a léc alá fejelt (0-1).

Az első játékrészben nem születet több gól, a szombathelyiek pedig az egész csapatot kicserélték a félidőben. A második 45 percre a Gyurján – Polgár, Schimmer, Varga A., Bosnjak Kiss B., Overgoor Mészáros, Tóth M., Medgyes – Bamgboye tizenegy vonult ki a pályára.

Michael Oening tíz perc után váltott, ekkor lejött Risztevszki, Burmeister és Szivacski, bement Király, Debreceni és Czingráber.

A váltás a Vasast zavarta meg kevésbé, a 66. minutumban Saglik a kifutó Gyurjánt kicselezve az üres kapuba passzolt (0-2).

Kilenc perc múlva szépített a Haladás, Medgyes bal oldali beadását a röviden érkező Mészáros hat méterről egy védő szorításában, fejjel a bal kapufára csúsztatta, a kipattanót nyolc méterről a jobb sarokba bombázta (1-2).

A végén mégis kettővel nyert a Vasas, egy baloldali, rövid sarokra tartó szabadrúgást Gyurján éppen Király elé ütött, aki közelről a hálóba továbbított (1-3).

A találkozón látszott, hogy a Haladás első meccsét játszotta a felkészülés során, miközben a Vasasra a jövő héten már éles meccs vár.