MTK-ZTE: a végére sima lett – GÓLOK TÖRTÉNETE

Megszakadt az újonc jó sorozata.

MTK-ZTE 0-3 (0-1)

A veretlen MTK a nyeretlen Zalaegerszeget fogadta a negyedik forduló utolsó meccsén. Az egerszegiek meg tudták szakítani a rossz sorozatukat a 3-0-s győzelmüknek köszönhetően. Boér Gábor csapata az első félidő végén Favorov góljával szerezte meg a vezetést, majd Bedi duplázta meg a fórt. A végeredményt végül Szánthó állította be a hajrában. Érdekesség, hogy a ZTE-ben bemutatkozott az a Szalai Dániel, aki néhány napja csatlakozott a kék-fehér alakulathoz.

A MECCS FŐSZEREPLŐJE: SZÁNTHÓ REGŐ

Első NB I-es gólját szerezte a 19 esztendős tehetség a hajrában, ezért is esett a választásunk a fiatal játékosra, hiszen ez a pillanat minden futballista életében komoly mérföldkő.

A MECCS KULCSMOMENTUMA: FAVOROV GÓLJA

A ZTE lélektanilag is fontos pillanatban, az első félidő végén szerezte meg a vezetést egy szemre is tetszetős akció végén.

42. perc: Könyves, Gergényihez passzolt, ő pedig Favorovnak adott gólpasszt. A ZTE futballistája kb öt méterről lőtt a kapuba (0-1).

75. perc: Tanaszin beadása Bedihez jutott el, aki hat méterről a bal felsőt vette be (0-2).

88. perc: Egy kontratámadás végén Szánthó Bakit csaptba be, majd 17 méterről küldte a bal alsóba a labdát (0-3).

A ZTE a következő fordulóban a Diósgyőrt fogadja, míg a fővárosiak a Pakshoz utaznak.

MTK Budapest-ZTE FC 0-3 (0-1)
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2051 néző, v.:
Karakó
gólszerzők: Favorov (42.), Bedi (74.), Szánthó (88.)
sárga lap: Cseke (31.), Mezei (58.), illetve Gergényi (4.), Bedi (49.), Favorov (67.)
MTK: Mijatovic – Balázs B. (Prosser, 80.), Baki, Nagy Zs., Herrera (Barna, 62.) – Katona M., Cseke, Mezei Sz. – Gera (Miovski, 67.), Bíró B., Schön
ZTE: Demjén – Szalai D. (Tanasin, 63.), Zivko, Bobál D., Gergényi – Sankovic, Bedi – Babati, Vass P. (Szánthó, 69.), Favorov – Könyves (Koszta, 78.)