MK: A Fradi követte az Újpestet a fináléba

Budapest - Verpecz-piros, Gera-dupla, a Ferencváros kiütötte a végén a Lokit.

A Ferencváros és a Debrecen a Nagyerdei Stadionban elért gólnélküli döntetlent követően az Üllői úton rendezendő visszavágón dönthette el, hogy melyik csapat lép majd pályára az Újpest elleni Magyar Kupa-döntőben a Groupama Arénában.

A Fradi lépett fel támadólag a mérkőzés elején, bár ez komolyabb helyzetekben nem igazán mutatkozott meg, egyedül Böde helyzetét jegyezhettük fel. A 19. percben azonban Varga József hibája után nagy bajba került a Loki, mivel az eladott labdával Böde lépett ki, Verpecz István elhúzta a lábát, amiért Karakó Ferenc kiállította a kapust, a Fradi pedig büntetővel jöhetett. A tizenegyest Gera Zoltán értékesítette magabiztosan, így hamar gól, – és emberhátrányba került a DVSC.

Az első félidő hátralévő részében a DVSC behúzódott a saját kapuja elé, a FTC nyomás alá helyezte a vendég csapatot, de vagy Radosevic volt a helyén, vagy centikkel tévedtek a befejezésnél a fővárosi játékosok, vagy épp Karakó Ferenc annulálta a találatot – Böde fejelt a kapuba, de a játékvezető szerint előtte lökte a védőjét –, így egygólos ferencvárosi vezetéssel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A második játékrész nem kezdődött öldöklő iramban, a Fradi nem tudott helyzeteket kialakítani az emberelőnyben, míg a Debrecen inkább a biztos védekezésre és a kontrákra helyezkedett be, ezért sokáig patthelyzet állt be a pályán.

Ekkor mindkét mester ideges volt a kispadoknál, ennek cserékkel adtak hangot, amelytől inkább a Loki ébredt fel, többet tudta birtokolni a labdát és egyszer-kétszer el is jutott a hazai gárda kapujáig.

De mégsem a Debrecen egyenlített, hanem a Fradi vitte be a végső ütést, ismét Gera villant, ezúttal szabadrúgásból, így a 79. percben végleg eldőltek a legfontosabb kérdések. A hazai csapatnak még voltak lehetőségei a hátralévő időben is, amelyből az utolsó percekben Nagy Dominik tette fel az i-re a pontot, így 3-0-val, Thomas Doll csapat lesz az Újpest ellenfele a május 7-i Magyar Kupa fináléban.

Ferencváros-DVSC 3-0 (1-0).  A mérkőzés elő közvetítése a linkre kattintva olvasható!