Marco Rossi észben tartotta, mi vár a magyar válogatottra.

MAGYARORSZÁG-URUGUAY 1-2

Kedden!

Nem ma, hanem kedden!

Minden futballbarát tudta, hisz annak tudatával indult el az Uruguay elleni stadionavatóra, hogy tisztában volt a lényeggel. A lényeggel, ami egyértelmű: ha kedden nyerünk Wales otthonában, akkor kijutunk a 2020-as Eb-re (és legalább két mérkőzést a csodálatos Puskás Arénában játszanánk), ha nem, akkor marad a számolgatás és a Nemzetek Ligája.

Mindezek ellenére arról álmodoztunk, hogy a Puskás Aréna első mérkőzésén is diadalmaskodunk. Mert nyerni jó, és a magyar futballbarátok számára mindegyik mérkőzés, legyen akármilyen tétje, élet és halálnál is több kérdése.

Azért, mert ilyenek vagyunk.

Azok után meg pláne ilyenek lettünk még jobban, hogy a világ egyik legjobb edzője, Óscar Washington Tabárez csütörtökön, a meccs előtti sajtótájékoztatójukon elárulta, hogy Uruguayban az 54-es vb-elődöntőt, melyet hosszabbítás után nyertünk meg 4-2-re ellenük, úgy neveznek, hogy az évszázad mérkőzése.

És így Anglia után még egy gigantikus futballnagyhatalom emlékszik úgy ránk, hogy a(z egyik) legjobbak voltunk egyszer.

Attól még sajnos messze vagyunk, hogy mondjuk holnap újra azok legyünk, és ez a péntek esti gálameccsen is bebizonyosodott. Ugye a gálameccseken (felkészülési mérkőzéseken) nem számít elméletileg az eredmény, mert nem adnak érte pontokat, de attól még lehetett látni a hibákat.

Több alapember is hiányzott ugye a magyar válogatottból, és hiányzik majd kedden is, de azért az első gól előtti hibákat minden meccsen, minden körülmények között el kell kerülni. Viszont Uruguay kihasználta megingásunkat, aminek köszönhetően a világ egyik legjobb játékosa, Edinson Cavani lett az, aki az első gólt szerezte a Puskás Arénában. Hat perccel később Rodriguez is betalált és megijedtünk, hogy akár csúnya zakó is lehet a vége. De szerencsére kezdtek kiegyenlítőbbek lenni kissé az erőviszonyok, aminek köszönhetően Szalai Ádám is megszerezhette az első magyar gólt az új létesítményben. Nem is volt egyébként csúnya találat.

MTI/Koszticsák Szilárd

Mások félidőben jöttek a cserék szép számmal mindkét oldalon, melyek nyilván tördelték a játékot, ám amikor nem voltak változtatások, semmivel sem volt rosszabb a látnivaló, mint az első játékrészben. Fontos volt, hogy Nagy Ádám, miután vasárnap éppen a keddi meccsünk helyszínén, Cardiffban már újra bajnokit játszott, ismét pályára tudott lépni, és ahogyan Marco Rossi megígérte, Szalai Attila is debütálhatott. Dzsudzsák, Szalai, Baráth és Szoboszlai voltak azok, akik elsőként lettek lecserélve, nem nehéz kitalálni, a kapitány már Wales ellen pihentette őket.

Az eredmény azonban már nem változott, pedig mindkét gárda előtt voltak gólszerzési lehetőségek.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

MAGYARORSZÁG–URUGUAY 1-2 (1-2)

Budapest, Puskás Aréna. V: Skomina (szlovén).

MAGYARORSZÁG: Dibusz – Bese, Baráth (Szalai A., 71.), Lang, Korhut (Nagy Zs., 75.) – Vida M. – Dzsudzsák (Kovács, 54.), Kalmár (Holman, 83.), Szoboszlai (Nagy Á., 68.), Varga R. – Szalai Á. (Feczesin, 59.). Szövetségi kapitány: Marco Rossi
A kispadon: Gulácsi, Kovácsik (k), Szalai A., Nagy Zs., Pávkovics, Gazdag, Holman, Pátkai, Lovrencsics G., Nagy Á., Kovács I., Feczesin, Holender, Nagy D., Zsótér, Sallai R.

URUGUAY: Muslera – G. González, Coates, Godín, Vina (Laxalt, 68.) – Valverde (Torreira, 67.), Bentancur (Vecino, 53.), Lozano – B. Rodríguez (G. Pereiro, 82.), Cavani (Stuani, 74.), L. Suárez (M. Gómez, 46.). Szövetségi kapitány: Óscar Tabárez
A kispadon: Campana (k), G. Silva, Méndez, Torreira, Vecino, Laxalt, G. Pereiro, M. Gómez, Stuani, M. Suárez

gólszerzők: Szalai (24.), ill. Cavani (15.), Rodríguez (21.)

20.56: VÉGE A MECCSNEK. A közönség felállt az utolsó percre, így köszöntötte a magyar válogatottat a Puskás Aréna felejthetetlen nyitómeccsén. 2-1-re nyert Uruguay, de hasznos találkozó volt. Kedden Walesben pedig jön, aminek jönnie kell…

90+1. p.: Az ötperces hosszabbítás kezdetekor majdnem egyenlítünk, Vida fejelt centikkel mellé.

81. p.: Nagyon súlyosnak tűnő sérülés, Kalmár maradt lent egy belépőt követően fájdalmas arccal, a gyepet ütve. Nagyon nem jó hírek, hordágyon viszik le őt…

74. p.: Ahogy azt Marco Rossi már beharangozta, Nagy Zsolt is pályára lép, méghozzá Korhut helyén.

71. p.: Kovács marad lent a gyepen egy ütközést követően. Ismét változtat szövetségi kapitányunk, Baráth helyén Szalai Attila a pályán.

Fotó: MTI/Lakatos Péter

68. p.: Kicsit leült a mérkőzés, mindkét csapat a taktikai cseréit hajtja végre. Érkezett Nagy Ádám is a mieinkhez.

59. p.: Szalai kap egy csúnya rúgást a lábára, majd le is cseréli őt Marco Rossi. Feczesin a pályán.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

53. p.: Szoboszlai oldalról érkező szabadrúgását üti ki Muslera.

20.07: Elkezdődött a második félidő. Suárez helyén Gómez az uruguayiaknál.

19.51: Suárez lövésével zárult az első félidő. 2-1 Uruguaynak, de korántsem játszunk alárendelt szerepet.

39. p.: Szoboszlait rántja le Coates, pedig ziccerben futhatott volna a középpályás. Egyértelműen piros lap járt volna az esetért, de csak sárga. A szabadrúgást Dzsudzsák bikázza fölé.

33. p.: Felzárkózott a játék képét tekintve a magyar válogatott. Füttyszó a lelátóról, Skomina bíró Kalmárnak ad sárga lapot.

24. p.: SZALAI ÁDÁM AZ ELSŐ MAGYAR GÓLSZERZŐ! Egy gyönyörű akció után Varga adta középre a labdát és az érkező Szalai helyezett ballal az alsóba. 1-2!

0QGg

21. p.: Egy labdaszerzés után Valverde továbbított Rodríguezhez, aki Besét cselezte ki, majd 13 méterről a kapu jobb felső sarkába bombázta a labdát. 0-2.

Streamable – free video publishing

15. p.: Vezetnek vendégek. Vina tudta átverni egy köténnyel Besét, majd adott középre, Lang lemaradt, érkezett Cavani, aki jobbal a bal alsóba lőtt, ő az első gólszerző a Puskás Arénában. 0-1.

cavani

8. p.: A hivatalos nézőszám 65 114, telt ház van!

5. p.: Suárez lőtt kapura az ötöstől, ám Dibusz hatalmasat védett lábbal.

19.05: Elkezdődött a mérkőzés, hajrá Magyarország!

17.13:

17.11: Wales-Magyarország: Gareth Bale kiállt a válogatottja mellett, kicsit leszólta a Real Madridot. Részletek a linkre kattintva.

17.05:

16.29:

16.17:

16.16:

16.14:

16.02:

15.01: Évszázad mérkőzése, Magyarország és Uruguay titka. Részletek a linkre kattintva.

Stadionavató: az évszázad mérkőzésének visszavágója – NB1.hu

Minden hírünk a stadionavatóról ide kattintva olvasható.