Magyar Kupa: vitatott gól és drámai hajrá Debrecenben

A végén jött a slusszpoén.

DVSC-Siófok 2-1 – hosszabbítás után

A Lokinál jól sikerült Huszti Szabolcs és Toldi Gábor bemutatkozása, ugyanis az edzőpáros vasárnap a Szeged otthonában 5-0-s sikernek örülhetett. A két szakember az MK-ban a Siófok búcsúztatásával bizonyíthatott volna. Az összecsapás elején a Loki Tischler 10. percben szerzett góljával szerezte meg a vezetést. Érdekesség, hogy a siófokiak szerint lesről született a találat. Sokáig úgy festett, hogy ez marad a végeredmény, aztán Pávkovicsot kiállította a játékvezető a 90. percben. A szabadrúgást Gaál váltotta gólra, így jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban sokáig egyetlen háló sem zördült meg, vagyis sokan már azt gondolhatták, hogy büntetők döntenek a győzelemről, ám Varga József másképp vélekedett. Husztiék tehát a kupában is letették a névjegyüket.

A gólok története:

10. perc: Dzsudzsák hozta helyzetbe Tischlert, aki hét méterről a jobb alsóba küldte a labdát. 1-0!

91. perc: Gaál végzett el 22 méterről egy szabadrúgást, a labda a bal alsóban pihent meg. 1-1!

122. perc: Varga József közeli fejesével kikaparta a gesztenyét a DVSC. 2-1!

DEBRECENI VSC (NB II)–BFC SIÓFOK (NB II) 2–1
Debrecen, Nagyerdei Stadion, zárt kapuk mögött. Vezeti:
Oláh Gábor (Garai Péter, Márkus Tamás)
DVSC: Gróf – Poór, Kinyik, Pávkovics, Ferenczi – Varga J. – Bódi, Dzsudzsák (Pintér Á., 63.), Bévárdi (Sós B., a szünetben)  – Tischler (Baráth, 63.), Bárány (Szécsi M., 35.). Vezetőedző: Toldi Gábor
Siófok: Szmola – Deutsch, Izing, Jagodics (Horváth M., a szünetben), Kiss B. (Tömösvári, 66.) – Tajthy T., Szakály A. (Balogh B., a szünetben) – György (Cipf, a szünetben),  Horváth P. (Hajnal, 91.), Varjas (Gaál B., a szünetben) – Elek B. Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Tischler (10.), Varga J. (122.) illetve Gaál B. (90+1.) perc
Kiállítva: Pávkovics (90.)

21.01:

Magyar Kupa: mi lesz a Vidi megbízott edzőjével? – reakciók a szerdai meccsekről – NB1.hu