Komoly terhelést kapnak a DVSC játékosai.

Nagyüzem volt kedden, több NB I-es csapat is edzőmeccset játszott, ezekről a találkozókról ebben a cikkünkben írtunk bővebben:

Ebben a cikkünkben pedig összegyűjtöttük a főszereplők értékeléseit a felkészülési találkozókról.

VASAS

A Vasas az azeri Neftcivel játszott 1-1-es döntetlent. A találkozó után Kondás Elemér annak örült, hogy csapata sok helyzetet kidolgozott.

"Egy jó mérkőzést játszottunk a Neftçi Bakuval, ami tökéletesen elérte a célját. Mindkét félidőben visszaköszöntek azok az elemek, melyeket edzéseken gyakoroltunk. Örülök annak, hogy az első és a második félidőben is sok helyzetet tudtunk kialakítani, azonban a helyzetkihasználással problémák voltak. A kapusainknak nem nagyon volt dolguk az első félidőben átlövésből kapott gólon kívül, az ellenfelünk hálóőreinek viszont már többször is bravúrral kellett védeniük. Elégedett vagyok a mérkőzéssel, aminek játékban voltak nagyon szép momentumai" – fogalmazott a Vasas vezetőedzője.

A sereghajtó Vasas a bajnokságban a Fradival csap össze január 28-án.

Vasas FC – Neftçi PFK 1-1
Vasas Futball Club:
 Dombó – Szivacski, Iyinbor, Hegedűs, Baráth, Ihrig-F. – Berecz, Márkvárt, Cipf – Radó, Novothny
cserék: Uram, Jova, Litauszki, Hidi, Hinora, Ódor, Pátkai, Szilágyi, Otigba, Rab, Sztojka, Deutsch, Zimonyi, Szalai. Vezetőedző: Kondás Elemér.
Neftçi PFK: Brkic – Haqverdi, Kvirkvelia, Sayef, Aliyev, Mahmudov, Pat, Salahli, Zülfüqarli, Boqomolski, Qurbanov. Cserék: Mammadov, Cafrao, Müstabazada, Celik, Asgarov, Buludov, Orucov, Salyanski. Vezetőedző: Laurentiu Reghecampf.
gólszerző: Zimonyi (67.), ill. Sayef (24.)

KECSKEMÉT

A második helyen telelő Kecskemét duplázott ma: a lila-fehérek a Rapid Bukarest és a Universitatea Craiova ellen is 3-1-es vereségbe futottak bele. Szabó István a Rapiddal vívott találkozót követően egy 15 perces rossz periódus miatt mérgelődött.

"Nagyon várjuk ezeket a találkozókat, mert a mérkőzés a legjobb visszajelzés. Nagyon jó csapattal találkoztunk, aki megnézi, láthatja ezt az értékükből is, de elég csak annyit kiemelni, hogy a csapatkapitányunk portugál bajnok és Európa Liga-győztes volt korábban például. Ettől függetlenül az első félidőben megérdemelten szereztük meg a vezetést, nagyon jól is játszottunk, de az együttes védekezésünkbe annak ellenére is csúsztak hibák, hogy nem kaptunk gólt. A második félidőre szinte teljes sort cserélt ellenfelünk, mi csak kényszerű okokból váltottunk egyet a szünetben, mert a 90 perces terhelés volt a cél. Nem mentség, de tény, hogy a fizikális terhelés ezen időszakában nagyon nehéz tulajdonképpen két friss csapattal is találkozni. Ott volt aztán egy tizenöt perces rossz időszakunk, amikor a Rapid nagyon gyorsan fordítani tudott. Emiatt mérges vagyok, mert sokkal stabilabbnak kell lenni egy ilyen időszakban. Kiegyenlített lett a folytatást, ennek az a tanulsága, hogy egy olyan meccset buktunk el 3-1-re, amiben sokkal több volt, minimum a döntetlen, de akár a győzelem lehetősége is" – összegzett a KTE mestere.

Rapid Bucuresti (román I. osztály) – Kecskeméti TE 3-1 (0-1)
KTE:
Varga B. – Nagy K., Szabó A., Belényesi, Pejovics, Grünvald – Banó-Szabó, Meszhi (Nikitscher 46.), Szuhodovszki – Tóth B., Katona B.
Gól: Ionita (50.), Luckassen (52.), Crepulja (61.) ill. Katona B. (29.)

A Craiova elleni ütközetet követően is nyilatkozott Szabó István:

"Örülök, hogy így szerveztük meg ezt a keddi napot az edzőtábor előtt. Szerettük volna azt is látni, hogy a fiatalok hogyan reagálnak egy ilyen mérkőzésre. Nagyon alacsony volt az átlagéletkor ezúttal, hiszen Vágó Levente és Hadaró Valentin képviselték tulajdonképpen a rutint a 18-21 éves játékosok mellett. Bíztunk benne, hogy hozzáállásban, küzdőszellemben fel tudják venni a versenyt, ez sikerült. Jobbára védekezésre kényszerített minket a Craiova, de az első félidőben így sem kaptunk gólt, szervezettek voltunk. Utána egyszer még egyenlítettünk, de azt is látni kell, hogy ellenfelünk teljes sort cserélt, sőt, további játékosokat is behozott a vége felé, és ezzel a „túlfrissítéssel” már nem tudtuk felvenni a versenyt, hiszen felvállaltuk a 90 perces terhelést. Csak gratulálni tudok viszont a fiatal srácoknak, testközelből is megtapasztalhatták, milyenek egy nemzetközi meccsen a párharcok. Jól odatették magukat, egészen a hajráig nyitott is volt az eredmény. Bátran szeretnénk továbbra is ilyen sanszot adni az ifjoncoknak a jövőben, mert most sem csalódtunk bennük" – mutatott rá a szakember.

Universitatea Craiova (román I. osztály) – Kecskeméti TE 3-1 (0-0)
KTE:
 Varga Á. – Hatvani, Polyák, Vágó, Buna, Hadaró – Nikitscher, Bodor (Meszhi 46.), Horváth (Grünvald 78.) – Gréczi (Győri Á. 71.), Győri B.
Gólszerző: Roguljic (48.), Silva (50.), Rivaldo (90.) ill. Hadaró (50.)

A KTE a téli szünetet követően a MOL Fehérvárt fogadja az NB I-ben január 29-én.

A Loki sorsa már 33 perc alatt megpecsételődött, mivel ekkor 3-0-ra vezetett ellene az Universitatea Cluj. A kolozsváriak a második félidőben még egy gólt szereztek, így 4-0-ra diadalmaskodtak.

Baranyai Nimród a haon.hu-nak elmondta, napi két edzésük van, ennek köszönhetően nem a legfrissebbek most a DVSC játékosai.

"Folyamatosan gyakoroljuk azt a játékstílust, amelyet Szrdjan Blagojevics és a szakmai stáb látni szeretne tőlünk. Ezeken a tesztmérkőzéseken nem az eredmény az elsődleges, hanem hogy ha úgy van, kijöjjenek azok a hibák, amiket ki kell küszöbölnünk a bajnoki rajtra. Nagyszerű körülmények között tudunk készülni, a pályák, a létesítmények kifogástalanok. Szinte minden nap két edzést vezényelnek nekünk, egyaránt van erősítés – láberőre, felsőtestre – és labdás tréning is. Ennek következtében nem vagyunk a legfrissebbek, de nem is most kell annak lennünk, hanem majd a Zalaegerszeg elleni nyitányon. Hétfőig az időjárás is kegyeibe fogadott minket, de a meccs első félidejében esett az eső, amihez talán jobban alkalmazkodott az ellenfelünk" – mondta a Loki fiatal futballistája.

A hetedik pozícióban tanyázó DVSC a ZTE elleni hazai meccsel folytatja majd a szereplését a bajnokságban január 28-án.

DVSC-Universitatea Cluj 0-4 (0-3)