KL: brutális gól, balhék, hátrányban a Puskás Akadémia – videó

A kihagyott helyzetek kulcsmomentuma.

Vitória Guimaraes – Puskás Akadémia 3-0

Maradhatott volna több esélye a Puskás Akadémiának a visszavágóra, de ettől még tény, hogy bőven tettek annyit a hazaiak azért, hogy ekkora különbséggel nyerjenek.

Már a kezdés után a felcsútiak tudtára igyekeztek adni, hogy ki az úr a háznál, pontosabban házaknál, mert lehetett érezni rajtuk azt, hogy azért pörögtek, mert jelezni kívánták, nemcsak ennek a meccsnek, hanem a párharcnak is az esélyesének tartják magukat.

Próbálkozásuk hamar sikerre vezetett, ehhez védelmi megingás is kellett.

A pályaválasztó vezetett tehát, ezután is többet volt nála a labda, de voltak meglódulásaik Hornyák Zsolt játékosainak is.

A második gól nagyon fontos és kegyetlenül nagy volt, bármelyik futballnagyhatalom otthonában is bőven hoznák a kattintásokat a löketről szóló cikkek.

Ezután a Puskás Akadémia (sokkal) szorosabbá tehette volna ezt a meccset, de ami ennél is több, a párharcot, ám a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat.

A szünetben és a meccs vége előtt az elnök ellen tüntető hazai ultrák miatt a biztonságiaknak is volt bőven feladatuk. Lefújás után a játékosok is kakaskodtak egyet…

A visszavágót a jövő hét csütörtökön 21 órától rendezik majd meg.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: SABAB ZEHADI HELYZETEI
Azt sem állítjuk feltétlenül, hogy mondjuk ikszre hozza a meccset a Puskás Akadémia, ha 2-0-nál legalább egyszer a kapuba talál, de azt vállaljuk, hogy akkor több esélyük maradt volna arra a felcsútiaknak, hogy a visszavágón kiharcolják a továbbjutást.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: JOTA SILVA
Adott két gólpasszt, hatalmas energiát fektetett bele a játékba, igazi húzóember volt.

GÓLOK TÖRTÉNETE:
4. p.:
Hamar megszerezték a vezetést a hazaiak, miután, kissé jobbról, 14 méterről a bal, azaz a rövid alsó sarokba rúgta ballal a labdát Rúben Lameiras. 1-0

39. p.: Brutális rakétával növelték az előnyüket a hazaiak. Jota balról középre gurított, ott érkezett Tiago Silval, akit 22 méterről, középről bikázta cafatokra a jobb felső sarkot. 2-0

65. p.: Anderson Silva éppen be lett cserélve, egyből értékesítette Jota bal oldali beadását. Az ötös bal sarka elől Markek lábai között lőtt a bal alsóba. 3-0

Konferencia-liga, selejtező, 2. forduló, első mérkőzés:
Vitória Guimaraes (portugál)-Puskás Akadémia FC 3-0 (2-0)

Guimaraes, 14 863 néző, v.: Henrik Nalbandjan (örmény)
gólszerzők: Lameiras (4.), T. Silva (39.), A. Silva (65.)
sárga lap: D. Silva (92.), A. Silva (98.), illetve Van Nieff (48.), Stronati (67.)

Vitória Guimaraes: Varela – Maga, Fernandes (Amaro, a szünetben), Mumin, Ogava – T. Silva, Semedo, Almeida (Janvier, 83.) – Lameiras (D. Silva, 83.), J. Silva (Luz, 70.), A. O. Silva (A. Silva, 64.)

Puskás Akadémia FC: Markek – Szolnoki (Bakti, 88.), Spandler, Stronati – Mezghrani, Van Nieff, Baluta (Urblík, 79.), Nagy Zs. – Slagveer (Skribek, 43.), Colley (Zahedi, a szünetben), Kiss T.

FRISSÍTÉS: PÉNTEK 9.10