Kisvárda-Puskás Akadémia: győzött a feszültség

És ezért tényleg nagyon nagy kár.

Kisvárda-Puskás Akadémia 1-1

Tegnap a Népligetben a magyar labdarúgás egyik legnagyobb hagyományokkal rendelkező rangadóját, az FTC és a Kispest csatáját rendezték meg, ma kora délután Kisvárdán meg a kortárs idők egyik legfontosabb meccsét.

A Kisvárda, amióta felkerült az élvonalba, évről évre jobb teljesítménnyel rukkol elő, ősszel olyannyira, hogy már többen, mint titkos bajnokesélyes kezdtek el róla beszélni. A Puskás Akadémia már az előző kiírásban is remekelt, harmadik helyen végzett, és mert igen tehetős, ezért nincs már semmi meglepetés abban, hogy idén is a dobogóért harcol.

Abban viszont már lehet, hogy volt, hogy igen hamar megszerezte a vezetést az a vendégcsapat, amelyik igyekezett gyors kontrákkal (általában hosszú indítások közbeiktatásával) megzavarni azokat a hazaiak, akik a labdavesztés utáni azonnali, gyors visszatámadásban jelenleg a legjobbak ám az élvonalban.

A hamar kapott gyors gól viszont nem küldte padlóra a hazaiakat, akiknek a 28. percig 11-esből történő egyenlítéséig kiemelkedő iramú és színvonalú találkozót láthattunk.

A szünetig maradt az igen remek szórakozás a szurkolók számára, ám már hajszálnyival halványabban, mint az előbb jelzett időpontig, szünet után meg nagyon hosszú percekig inkább biztonsági játékkal rukkoltak elő a felek vagy inkább csak idegeskedtek.

Erős Gábor, a Kisvárda egyébként eléggé príma munkát végző megbízott vezetőedzője viszont a cseréivel jelezte, hogy ők mindenképpen megnyernék a mérkőzést, a felcsútiaknak viszont tök jogosan az volt az elvük, hogy nem igazán kockáztatnának, de amikor lehetett, azért meglódultak egy-két kontrával.

A véghajrára nagy lendülettel ment bele a Kisvárda, ekkor már újra voltak olyan feszült jelenetek a játékosok között, mint az első félidőben.

A meccs nagyon jól indult, ám a második félidő döntő részében érezni lehetett, hogy az volt a legfontosabb a pályán lévőknek, hogy ne hibázzanak. Ekkora a küzdelem megmaradt, de a színvonal jelentősen visszaesett.

Ha minden úgy folytatódott volna, ahogyan 1-1-ig történt, akkor a bajnokság legjobb meccse is lehetett volna…

Így viszont az idegeskedésre fogunk emlékezni, a meccset is tömegjelenet zárta le, egy-egy sárgával.

A MÉRKŐZÉS KULCSMOMENTUMA: AZ IDEGESKEDÉS
1-1-ig príma volt a meccs, de már akkor is voltak feszült jelenetek. Sajnos ez volt a döntő tényező a második játékrészben, amikorra jelentősen visszaesett a színvonal.

A MÉRKŐZÉS FŐSZEREPLŐJE: CORSBU MARIUS
A fiatal tehetség pimasz mozdulattal megszerezte a vezetést a felcsútiaknak, majd egy elkésettel 11-eshez juttatta a Kisvárdát… Azaz, mindkét gólból tevékeny részt vállalt magára…

GÓLOK TÖRTÉNETE:
5. p.:
Baluta szerelte a körülményes Asanit, majd balra passzol Slagveernek, aki ballal szépen ad be a tizenhatos mellől középre, ahol a tétova Leoni mögül Corbu 5 méterről kanalazta ballal a bal alsó sarokba a labdát. 0-1

28. p.: Corbu felrúgja Bumbát a tizenhatoson belül a bal oldalon, a jogosan megítélt 11-est Bumba jobbal a jobb alsóba lőtte a balra elvetődő Markek mellett. 1-1

OTP Bank Liga, 17. forduló:
Kisvárda Master Good-Puskás Akadémia FC 1-1 (1-1)

Kisvárda: Dombó – Hej, Prenga, Cirkovic, Leoni – Melnyik, Karabeljov (Camaj, 57.) – Asani (Navratil, 68.), Ötvös, Bumba – Mesanovic
Puskás Akadémia: Markek – Favorov, Spandler, Nunes, Szolnoki (Deutsch, 70.) – Van Nieff, Plsek – Komáromi, Baluta (Kozák, 50.), Slagveer – Corbu

gólszerzők: Bumba (28., 11-esből), illetve Corbu (4.),
sárga lap: Karabeljov (33.), Hej (49.), Mesanovic (91.), illetve Baluta (26.), Slagveer (30.), Favorov (91.)

KÖVETKEZŐ FELADAT:
A Kisvárda Debrecenben kezdi majd meg a 2022-es szereplését, míg a felcsútiak január 27-én az FTC ellen pótolnak elmaradt bajnokit, majd fogadják a Vidit az első „tavaszi” fordulóban.