Két MTK-kapufa és más semmi Pakson

Paks - Gólnélküli döntetlen a két középcsapat mérkőzésén.

Az NB1 11. fordulójának szombati, kora esti mérkőzésén a tíz szerzett ponttal a 9. helyen álló Paks a tizenkét egységgel a 7. helyen álló MTK-t fogadta. A fővárosiak teljes kerettel utazhattak el Paksra, ezzel szemben a hazaiaknak egy-egy sérüljük, illetve eltiltott játékosuk is volt: Míg Molnár Péter gerincsérv, addig Kecskés Tamás a hét közben a Mezőkövesd ellen begyűjtött piros lapja miatt nem lehetett ott a pályán.

A találkozónak mindkét csapat győzelemmel vágott neki, ám a játékon ez nem látszott. Az óvatos kezdést még óvatosabb folytatás követte, az első félidő legfontosabb eseménye egy 29. percben esett kapufa volt, az elkövető Poór Patrik volt, aki Kanta József szabadrúgása után találta el a lécet. A félidő végén előbb Vadnai Benjámin, majd Torghelle Sándor kapott sárga lapot, mindketten az ellenfél szabálytalan feltartóztatásáért.

A gól nélküli első félidőt gól nélküli második követte sőt, a második félidőben csak egyszer forgott veszélyben valamelyik kapu, amikor is Kanta beívelése után Torghelle fejelt a kapufára, az onnan lepattanó labda a csereként beállt Ramoshoz került, akinek közeli lövését Kemenes Szabolcs bravúrral hárította. A végeredmény 0-0, mellyel egyik csapat sem tudott érdemben elmozdulni a tabellán.

Paks-MTK 0-0. A találkozó élő közvetítése a linkre kattintva érhető el!