Kegyetlenül kiütötte a Fradi a Diósgyőrt

Nem bírt egymással a Hali és a Puskás Akadémia.

DVTK-FERENCVÁROS 0-5

A Simple Női Liga 14. fordulójában a DVTK Stadionban fogadta a DVTK női labdarúgó csapata a listavezető Ferencváros együttesét. Sok hiányzója ellenére az első félidőben jól tartotta magát Bém Gábor csapata, a második játékrészben azonban gólokban is megmutatkozott a zöld-fehérek fölénye.

Diósgyőri VTK – Ferencvárosi TC 0-5 (0-1)
DVTK Stadion, 150 néző. Játékvezető: Urbán Eszter (Török Katalin, Kovács Zoltán)
DVTK: Schildkraut – Somogyi, Geréd, Ónodi, Boros – Bradić, Havasi, Sandu, Krisztin – Vig, Barker. Vezetőedző: Bém Gábor.
FTC: Bednar – Papp. Csigi, Németh H., Kulis – Pusztai, Fenyvesi, Németh D., Szabó – Ivanusa, Vágó. Vezetőedző: Vágó Fanny.

Csere: Vig helyett Mikó az 59., Papp helyett Czellér az 59., Szabó helyett Nagypál az 59., Havasi helyett Sain a 62., Ivanusa helyett Nagy V. a 65., Pusztai helyett Siklér a a 72., Kulis helyett Demeter a 72., Ónodi helyett Jáhn a 74., Krisztin helyett Végh a 74. percben.
Sárga lap: Somogyi a 19., Csigi a 92. percben.
Piros lap:
Gólszerző: Pusztai (0-1) a 30., Vágó (0-2) az 51., Ivanusa (0-3) a 62., Demeter (0-4) a 74., Nagy V. (0-5) a 88. percben.

HALADÁS-PUSKÁS AKADÉMIA 0-0

Gól nélküli döntetlennel tért haza élvonalbeli női csapatunk a Haladás otthonából.

Bár győzelem esetén rögvest a tabella negyedik helyére ugorhatott volna, nem igazán találta magát női NB I-es együttesünk az első osztályú bajnokság második tavaszi fordulójában. Az ETO FC Győr elleni múlt heti 2–2-es hazai iksz után a Haladás vendégeként, a szombathelyiek elleni őszi 2–1-es Puskás-győzelmet követően most újabb egál született – ezúttal nulla nullás.

„Egygólos mérkőzés volt ez a mostani, bár megadatott a lehetőség, nem éltünk vele – mondta a találkozó után Halászi Kinga vezetőedző. – Nem váltottuk gólra a helyzetünket, s nem sikerült azt a játékot hoznunk, amit tudunk. Fáradtan játszottunk, az ellenfélnek megfelelt a döntetlen, mi pedig nem léptünk túl a saját árnyékunkon. Összességében nem túl jó mérkőzésről egy ponttal távoztunk. Ennél többet kell nyújtanunk.”